Butelki filtracyjne

( ilość produktów: 14 )

Komu potrzebna jest butelka z filtrem Brita?

Jesteś stałym bywalcem siłowni, sauny lub klubu fitness? Regularnie biegasz, jeździsz rowerem lub po prostu uwielbiasz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu? W związku z wykonywanym zawodem spędzasz dużo czasu w trasie? A może pracujesz stacjonarnie, ale w Twojej firmie nie ma dystrybutora wody pitnej? W każdym przypadku ogromnie przyda Ci się butelka filtrem Brita - estetyczne akcesorium wielokrotnego użytku, dzięki któremu możesz pić smaczną, zdrową wodę z kranu, gdziekolwiek się znajdziesz.

Jak wyglądają butelki filtrujące Brita?

W naszej ofercie znajdziesz dwa warianty butelki w filtrem do wody - stylową Brita Fill&Go Vital z twardego, przezroczystego tworzywa oraz Brita Fill&Go Active z tworzywa elastycznego, dzięki czemu można ją ścisnąć jak bidon, co ułatwia picie podczas aktywności fizycznej. Oba modele mają pojemność 0,6 l. Występują w czterech wariantach kolorystycznych. Butelki Brita wyróżniają się eleganckim designem, ale przede wszystkim odpornością na uszkodzenia. Posiadają wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwo przymocować je do plecaka lub torby.

Jak działają butelki na wodę z filtrem?

W butelkach Brita umieszcza się wymienny filtr BRITA MicroDisc, który pozwala na przefiltrowanie 60 l wody - wystarcza na 4 tygodnie nawadniania organizmu zgodnie z wytycznymi lekarzy i dietetyków. BRITA MicroDisc wykonany jest z naturalnego węgla aktywnego pozyskiwanego z łupin orzecha kokosowego. Zaczerpnięta do butelki Brita woda (z dowolnego ujęcia wody pitnej, czyli wstępnie uzdatnionej do spożycia przez ludzi) przepuszczana jest przez filtr podczas picia. Z każdym łykiem dostarczasz więc organizmowi świeżo przefiltrowany napój.

Butelki z filtrem pozwalają na skuteczne oczyszczenie wody pitnej z:

  • mikrocząsteczek zanieczyszczeń mechanicznych (nawet o średnicy jedynie 30 μm),
  • śladowych ilości substancji takich, jak pestycydy, herbicydy czy hormony,
  • chloru, rdzy i innych pierwiastków negatywnie wpływających na smak i aromat.

Filtr BRITA MicroDisc nie pozbawia wody minerałów, takich jak magnez czy wapń. Tym samym korzystne walory smakowe i zdrowotne pozostają niezmienione.

Jakie są zalety butelki na wodę z filtrem?

Podstawową zaletą butelki filtrującej Brita jest oczywiście możliwość napicia się wody zaczerpniętej z kranu, jednak smaczniejszej i czystszej. Woda taka ma parametry porównywalne do tych, które cechują dobrej jakości wody butelkowane - źródlane albo średniozmineralizowane. Korzystając z butelek Brita, możesz więc uczynić spore oszczędności na zakupie wody. Co więcej, zdrowa, smakowita woda stanie się łatwo dostępna tam, gdzie w pobliżu trudno o sklep spożywczy.

Oszczędność z butelkami na wodę z filtrem nie dotyczy wyłącznie Twojego portfela, ale i całej planety. Korzystając z butelki wielorazowego użytku, oszczędzasz światu setek plastikowych opakowań, które trzeba wyprodukować, przetransportować, zmagazynować, a następnie poddać recyklingowi. Każda z tych czynności zostawia ślad węglowy, który przybliża Ziemię do katastrofy ekologicznej. Z wykonanej z wytrzymałego, wolnego od BPA tworzywa butelki Brita możesz pić przez wiele lat.

Jak korzystać z butelki z filtrem do wody?

Obsługa butelki z filtrem Brita jest bardzo prosta - wystarczy, że umieścisz w odpowiednim miejscu wymienny filtr, nalejesz wodę bezpośrednio z kranu i już możesz cieszyć się jej lepszym smakiem. Picie ułatwia wygodny ustnik. Wszystkie elementy butelki Brita możesz myć w zmywarce. Akcesorium jest zatem nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale i łatwe do utrzymania w higienicznej czystości.

Przed pierwszym użyciem wymienny filtr BRITA MicroDisc dokładnie opłucz z obu stron pod bieżąca wodą. W ten sposób usuniesz drobinki węgla aktywnego, które mogą przylegać do dysku i przeniknąć do wody. Filtrowanie przez nowy wkład wymienny początkowo może być powolne. Jeśli chcesz zniwelować ten efekt, nie czekając aż filtr osiągnie optymalny przepływ, zanurz go na minutę w ciepłej wodzie.

pixel