Fontanny wody

( ilość produktów: 26 )

Fontanny wody pitnej: bezpieczny i higieniczny sposób na wodę pitną

Fontanny wody pitnej to wygodne, higieniczne poidełka do szkół i obiektów użyteczności publicznej. Bardzo popularne na zachodzie, aktualnie przebojem zdobywają także polski rynek. To niezwykle wygodne i bezpieczne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na wodę pitną jest bardzo wysokie - z tego powodu doskonale sprawdza się w placówkach oświatowo-wychowawczych. Dzięki poidełkom udaje się ograniczyć spożycie słodzonych napojów, co przeciwdziała nadwadze i otyłości wśród dzieci i dorosłych, a także stanowi doskonałą profilaktykę przeciw próchnicy zębów.

Dlaczego warto instalować fontanny wody pitnej w szkołach?

Poidełka w szkole to doskonały sposób na wodę pitną dla uczniów, ale doskonale sprawdzą się również w innych instytucjach publicznych. Fontanna wody pitnej umożliwia wygodny dostęp do wody bezpośrednio z sieci - bez dodatkowych kosztów. Dzieci podczas kilkugodzinnego pobytu w szkole powinny wypijać optymalnie 3-4 szklanki wody dziennie. To bardzo ważne, ponieważ odwodnienie organizmu wywołuje zmęczenie, rozdrażnienie, mniejszą zdolność koncentracji, senność i bóle głowy, a to wszystko może mieć kolosalny wpływ na efektywność nauki. Stały dostęp do pitnej wody w szkole gwarantuje więc utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmów uczniów, co jest niezwykle ważne na każdym etapie ich rozwoju. Poza tym odpowiednia filtracja może zapewnić wysoką jakość spożywanej wody. Ale to nie wszystkie zalety takiego rozwiązania. Dlaczego jeszcze warto instalować poidełka do wody pitnej w szkołach?

Poidełka do wody pitnej - najważniejsze zalety

Jakie są inne zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim źródełka wody pitnej są bardzo wygodne w użytkowaniu i nie narażają placówki na dodatkowe koszty. Dostęp do wody jest nieograniczony i nie ma konieczności wymiany butli z wodą. Produkty te są również bardzo estetyczne i trwałe, wykonane ze stali nierdzewnej. Elegancki wygląd łatwo wkomponować w każde otoczenie. Są to również produkty bardzo solidne i odporne na uderzenia i zniszczenia. Niektóre modele zawierają dodatkowy kranik, który umożliwia napełnienie butelki, inne dostarczają wodę schłodzoną o jeszcze lepszych walorach smakowych. Fontanna wody pitnej to również doskonały sposób na kształtowanie pożądanych nawyków żywieniowych oraz odpowiedzialnej postawy proekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zastosowaniu źródełek wody pitnej w szkołach następuje wyraźne ograniczenie spożycia słodzonych napojów. Poidełka do wody pitnej przyczyniają się również do ochrony środowiska. Zastosowanie fontann w placówkach oświatowych wpływa też na znaczące zmniejszenie generowanej przez szkołę ilości śmieci, ponieważ zużycie jednorazowych opakowań napojów wyraźnie spada. Poidełka nie wymagają użycia jednorazowych kubków, dlatego są bardzo bezpiecznym i ekologicznym rozwiązaniem. Fontanny mają również możliwość montażu odpowiedniego filtra w celu uzyskania wysokiej jakości wody pitnej.

Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Fontanny wody pitnej różnią się między sobą wielkością, dodatkowymi funkcjami i sposobem zamontowania. W ofercie mamy fontanny wody pitnej zarówno wolnostojące, jak i wiszące, czyli naścienne. Te drugie doskonale sprawdzają się nawet w przedszkolach, gdyż można zawiesić je na wysokości dostosowanej do niskiego wzrostu dzieci. Źródełko wody pitnej to bardzo wygodna i funkcjonalna opcja. Poidełko w szkole to także oszczędne rozwiązanie: cena wody jest wtedy najniższa. Fontanna wody pitnej sprawdzi się w każdym miejscu publicznym. Są one przystosowane do dużej liczby użytkowników. Pobieranie wody pitnej z fontanny jest higieniczne mimo braku kubeczków. Woda pitna w miejscu pracy? Tu także doskonale sprawdzi się poidełko, które zapewni dostęp do wody pitnej dla pracowników w firmie. Niezależnie od tego, na jaki model fontanny się zdecydujesz, zawsze warto postawić na sprawdzonych producentów i znane marki. To gwarancja niezawodności i wysokiej jakości produktów - tylko taki sprzęt oferujemy w naszym sklepie. Jeśli masz pytania - skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy, jaki produkt najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

pixel