Akcesoria Brita

( ilość produktów: 7 )

Rola akcesoriów do filtrów wody marki Brita

Filtry Brita to urządzenia pozwalające na oczyszczanie wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (czyli spełniającej już określone standardy jakości). Usuwają najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń mechanicznych, pozostałości chloru użytego do uzdatniania wody czy jony metali ciężkich, które przeniknęły do niej z nie najnowszej instalacji. Obniżają twardość węglanową wody, nie pozbawiając jej przy tym cennych minerałów. Tym samym przyczyniają się do podniesienia jej walorów organoleptycznych i prozdrowotnych.

Filtry Brita składają się z dwóch podstawowych modułów - instalowanej na stałe głowicy i wymiennych wkładów filtrujących wykorzystujących technologię węgla aktywnego. Producent zadbał jednak także o to, by swoje urządzenia wyposażyć w szereg dodatkowych akcesoriów, które wspomagają ich montaż, użytkowanie i konserwację. Pozwalają na utrzymanie filtrów Brita w pożądanym stanie technicznym, a tym samym zapewniają ich pełną sprawność i przedłużają żywotność.

Udogodnienia dla użytkowników filtrów Brita

Przed zainstalowaniem systemu filtrującego, warto skorzystać z dostępnego w naszej ofercie testera twardości węglanowej wody. Informacja na temat jej jakości w danym przyłączu pozwala na dobór najodpowiedniejszego filtra. Umożliwia też optymalne ustawienie obejścia na jego głowicy.

Kupując filtr Brita - zwłaszcza do zastosowań profesjonalnych, np. w restauracji - dobrze jest zaopatrzyć się w licznik przepływu wody, który pozwala precyzyjnie ustalić, kiedy należy wymienić wkład węglowy na nowy. W przypadku filtrów ciśnieniowych monitorowaniu ich pracy może posłużyć wyposażona w wyświetlacz głowica do ich obudowy.

By filtry Brita działały bezawaryjnie, ich głowicę należy utrzymywać w czystości. Nie zawsze jest to łatwe, biorąc pod uwagę lokalizacje, w jakich instaluje się filtr do wody. Urządzenie narażone bywa na kurz, wilgoć, opary tłuszczu. Dlatego kolejnym akcesorium do filtrów Brita, w jakie trzeba się wyposażyć, jest osłona na głowicę.

Użytkownicy filtrów Brita mogą skorzystać także z wkładów serwisowych, które - podpięte w miejscu wkładu wymiennego - pozwalają na dezynfekcję całego układu, w którym pracuje urządzenie.

pixel