Filtry Brita

( ilość produktów: 63 )

Filtry Brita do domowych i profesjonalnych zastosowań

Dostępne w naszej ofercie filtry do wody pitnej Brita przeznaczone są do różnych urządzeń – od bidonów dla biegaczy, po piece konwekcyjno-parowe używane w zakładach żywienia zbiorowego. Pozwalają oczyścić wodę ze zbędnych substancji, potencjalnie niekorzystnych dla ludzkiego zdrowia. Przede wszystkim jednak filtry Brita to niezawodny i tani sposób na uzyskanie wody o doskonałym smaku porównywalnym z tym, jakiego spodziewać się możesz po najlepszego gatunku wodach butelkowanych.

Filtry do wody Brita są znane ze swej skuteczności i jakości. Nawet najprostsze z nich, jak dzbanki filtrujące Brita, filtry nakranowe czy butelki z filtrem do wody, posiadają skuteczne wkłady najnowszej generacji. To właśnie dlatego eksperci polecają filtry Brita do wody pitnej do kuchni, ale też do dystrybutorów, fontann i poidełekekspresów do kawy itp. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii wkłady do urządzeń Brita efektywnie podnoszą jakość wody wodociągowej do standardów narzuconych branży HoReCa.

Najprostsze filtry Brita do domowego użytku

Podstawowe filtry wody Brita znaleźć można w takich sprzętach do prywatnego użytku, jak butelki czy bidony oraz w dzbankach na wodę. Mimo iż wykorzystuje się w nich niewielkie proste wkłady filtrujące, mogą skutecznie poprawiać jakość wody przez kilka tygodni. W praktycznych butelkach przeznaczonych dla osób potrzebujących nawodnienia wysokiej jakości płynami podczas aktywności fizycznej znajdują się wymienne dyski z węgla aktywnego, które mogą przefiltrować nawet 150 l wody, poprawiając jej smak i skład chemiczny.

Podobną ilość wody oczyścisz z użyciem filtrów do dzbanka Brita – estetycznego naczynia, którego nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym. Nawet jeśli walory tzw. kranówki w Twoim domu pozostawiają sporo do życzenia, wodę naczerpaną do dzbanka i przefiltrowaną przez odpowiedni wkład możesz pić bez uprzedniego przegotowania. Wydajny filtr z perełkami węgla aktywnego i gęstą siateczką filtrującą usuwa z wody chlor, cząsteczki metali ciężkich, piasek czy chorobotwórcze mikroorganizmy, zachowując przy tym wszystkie cenne minerały.

Filtry wody Brita w domowej instalacji wodnej

Jeśli masz możliwość podłączenia urządzenia filtrującego bezpośrednio do domowej instalacji wodnej, wybierz nieco droższy, ale wydajniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu filtr podzlewowy. Oferowane przez nas urządzenia dopasujesz do wszystkich baterii trójdrożnych. W jednym kranie będziesz mieć dostęp nie tylko do wody zimnej i gorącej, ale też do wody filtrowanej nadającej się bezpośrednio do picia i do celów kulinarnych. Musisz jedynie co około pół roku wymieniać w filtrze odpowiednie wkłady Brita.

Tam, gdzie zamontowanie złożonego systemu filtrującego jest z jakichś przyczyn niemożliwe, możesz posiłkować się nieco mniej wydajnym, za to tańszym filtrem nakranowym, który umieszcza się w miejscu perlatora. Urządzenie takie wyposażone jest w membranę mikrofiltracyjną, która działa jak bardzo gęste sito, nie przepuszcza szkodliwych, psujących smak wody osadów. Wiele modeli tego typu filtrów Brita wyposażonych jest także w granulowany węgiel aktywny, który podnosi skuteczność oczyszczania wody.

Filtry Brita: profesjonalna filtracja wody pitnej

Profesjonalne filtry do wody Brita wyróżniają się imponującą wydajnością. Filtry z serii Brita Purity C Quell ST doskonale sprawdzają się w gastronomii lub dystrybutorach wody. Seria Brita Purity Steam to filtry służące do ochrony pieca konwekcyjnego. Brita Proguard to profesjonalne filtry odwróconej osmozy do ekspresów do kawy. Wszystkie urządzenia dopuszczone zostały do kontaktu z żywnością (posiadają atesty PZH oraz certyfikaty ISO), w związku z czym można bezpiecznie używać ich w restauracjach, kawiarniach czy stołówkach.

Stosowanie profesjonalnych filtrów do wody Brita w gastronomii bywa koniecznością. Choć – zgodnie z obowiązującymi przepisami – woda wodociągowa, z której najczęściej korzystają firmy w branży HoReCa, powinna być bezpieczna dla zdrowia ludzi, w praktyce często nie spełnia wysokich standardów sanitarnych. Może się tak zdarzyć na przykład wówczas, gdy działalność prowadzona jest w budynku, w którym przyłącze wodnokanalizacyjne nie było wymieniane od dziesięcioleci.

Zalety korzystania z filtrów Brita w gastronomii

Jeśli prowadzisz choćby niewielki lokal gastronomiczny, inwestycja w profesjonalne filtry do wody Brita zwróci Ci się z nawiązką. Odpowiednie urządzenie przy ekspresie do kawy lub piecu konwekcyjno-parowym nie tylko pozwoli Ci spełnić wymagania sanepidu, ale przede wszystkim znacząco poprawi jakość serwowanych napojów i potraw przyrządzanych z wykorzystaniem wody. To zaś wpłynie bezpośrednio na poziom zadowolenia klientów, a tym samym podniesie rentowność Twojej działalności.

Dzięki regularnej wymianie wkładów do filtrów Brita uzyskasz wodę o wysokich niezmiennych walorach organoleptycznych, ale także znacznie obniżysz jej twardość węglanową, jednocześnie nie pozbawiając jej minerałów. Oznacza to, że w urządzeniach, którymi się posługujesz – często drogich i niełatwych w konserwacji – osadzać się będzie znacznie mniej kamienia. Znacznie wydłuży to ich żywotność i obniży koszty eksploatacji takich sprzętów, jak espresso maszyna czy dystrybutor wody.

Filtr do wody pitnej Brita na miarę Twoich potrzeb

Reasumując, systemy filtracyjne Brita, dzięki dużemu wyborowi, doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w firmie. Szczególnie istotne jest ich zastosowanie w gastronomii, niezależnie od tego, czy zależy Ci na poprawie smaku kawy serwowanej w niewielkiej kawiarni, czy też nakazem inspekcji sanitarnej musisz uzdatnić wodę w przyzakładowej stołówce. W każdym przypadku masz do dyspozycji innowacyjne wkłady Brita bazujące na właściwościach węgla aktywnego.

Oferta filtrów do wody pitnej Brita jest ogromna, ponieważ ich konkretny wariant należy dostosować do specyfiki urządzenia, w którym mają być używane, a także wielu innych czynników – z jakością wody włącznie. Filtry Brita pomogą zaspokoić Twoje potrzeby. Chcesz poprawić jakość wody w domu? Zależy Ci na obniżeniu kosztów wody pitnej dla pracowników? Szukasz profesjonalnego filtra do wody do restauracji? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie.

pixel