Dzbanki filtrujące Brita

( ilość produktów: 8 )

Czemu służą dzbanki filtrujące wodę?

Dzbanek filtrujący to eleganckie, stosunkowo niedrogie, a przede wszystkim mobilne akcesorium, z pomocą którego szybko i skutecznie poprawisz jakość wody wodociągowej. Zaletą tego sposobu filtracji jest to, że możesz skorzystać z niego, gdziekolwiek jesteś. Chcesz mieć pewność, że wodę z domowego przyłącza mogą bezpiecznie pić Twoje dzieci? Nie smakuje Ci ulubiona herbata, gdy zaparzasz ją w biurze? Martwisz się, że taki sam problem będziesz mieć podczas wakacji nad morzem? Dzbanek z filtrem do wody możesz zawsze zabrać ze sobą!

Dzbanki filtrujące Brita to na pierwszy rzut oka zwykłe naczynia na wodę, które stylowo prezentują się w kuchni czy jadalni. We wnętrzu urządzenia mieści się jednak profesjonalny filtr, który sprawia, że najzwyklejsza woda z kranu staje się o wiele smaczniejsza i zdrowsza. Wymienne wkłady filtrujące Maxtra wychwytują z niej najdrobniejsze cząsteczki mechanicznych zanieczyszczeń, chlor, jony metali ciężkich, a także takie niepożądane, choć często przenikające do wody wodociągowej związki, np. substancje farmaceutyczne.

Jak zbudowane są dzbanki do filtrowania wody?

Dzbanek filtrujący wodę niemieckiej marki Brita to wykonane z lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa naczynie o pojemności 2,4 lub 3,5 litra. Mieści odpowiednio 1,4 lub 2,2 litry przefiltrowanej wody. Pozostałą przestrzeń zajmuje oddzielna komora, do której - przez praktyczny otwór w pokrywce - wlewa się wodę z kranu. Stamtąd przesącza się ona do naczynia przez umieszczony w dnie komory filtr. To zatem bardzo prosty system filtrowania, pozwalający jednak uzyskać efekty porównywalne z tymi, które zapewniają profesjonalne instalacje.

W pokrywkę każdego dzbanka filtrującego Brita wmontowany jest wskaźnik LED, który przypomina o regularnej wymianie wkładu Maxtra, by zachowany został optymalny efekt oczyszczania wody. W zaawansowanych modelach wskaźnik informuje także o ilości wody w dzbanku i stopniu jej twardości. Oprócz pokrywki ze wskaźnikiem wszystkie elementy dzbanka do filtrowania wody można myć w zmywarce. Dzięki temu łatwo utrzymasz urządzenie w higienicznej czystości.

Jak zbudowane są filtry do dzbanków Brita

Filtry Maxtra pasujące do dzbanków filtrujących Brita działają w podobnej technologii, jak bardziej zaawansowane modele, np. wkłady wymienne w instalacjach podzlewowych. W niczym jednak nie ustępują ich skuteczności. Filtr do dzbanka Brita zawiera:

  • drobną siatkę, która zatrzymuje zanieczyszczenia pochodzące z instalacji wodnych,
  • wytwarzane z łupin orzechów kokosowych mikroperełki węgla aktywnego, który wiąże cząsteczki niepożądanych substancji, np. chloru, pestycydów,
  • perełki wymiennika jonowego, które zmiękczają wodę, a tym samym zapobiegają tworzeniu się kamienia.

Każdy wkład wymienny Maxtra wyposażony jest w zawleczkę, która ułatwia jego montaż i demontaż w dzbanku do filtrowania wody. Filtr pozwala na skuteczne oczyszczenie około 150 l wody. W przeciętnym gospodarstwie domowym należy wymieniać go co około 4 tygodnie. Wkład Maxtra w 100% nadaje się do recyklingu.

Dlaczego warto używać dzbanka filtrującego wodę?

Podstawową korzyścią z dzbanka filtrującego Brita jest oczywiście nieograniczony dostęp do świetnej jakości wody - porównywalnej z dobrą wodą źródlaną. Po przefiltrowaniu woda kranowa zyskuje wysoką czystość mikrobiologiczną i fizykochemiczną, jednocześnie nie tracąc cennych dla zdrowia minerałów, takich jak wapń czy magnez. Woda z dzbanka filtrującego nadaje się do picia bez przegotowania. Pozwala wydobyć pełnię walorów kawy czy herbaty, nie zakłóca smaku przygotowywanych z jej użyciem potraw.

Dzbanek do filtrowania wody to wielka ulga dla Twojego portfela. Korzystając z praktycznego akcesorium Brita, możesz zaoszczędzić spore sumy przeznaczane na wodę butelkowaną. Ograniczysz także zużycie prądu lub gazu, ponieważ z odpowiednio czystej wody możesz korzystać bez jej uprzedniego przegotowania. Oszczędność dotyczy także środowiska naturalnego. Korzystając z dzbanka filtrującego wodę, redukujesz ilość odpadów plastikowych, jakie generujesz, gdy kupujesz wodę w butelkach.

pixel