Filtry nakranowe Brita

( ilość produktów: 2 )

Czy potrzebny jest Ci filtr nakranowy Brita?

Lubisz gotować, ale woda z domowego przyłącza ma nie najlepszy smak, więc musisz korzystać z butelkowanej? Zastanawiasz się, czy możesz pozwolić swojemu dziecku na picie wody prosto z kranu? A może drażni Cię osad nieustannie tworzący się na dnie czajnika? Filtr nakranowy Brita to znakomite rozwiązanie Twoich dylematów! Niezależnie od tego, jakie walory ma woda, która dociera z wodociągów do Twojego domu, filtr na kran sprawi, że stanie się ona smaczna, miękka i wolna od potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji.

Filtr nakranowy Brita to urządzenie będące świetną alternatywą dla systemów podzlewowych. Jeśli od dawna zastanawiasz się nad tym, jak poprawić jakość wody w swoim gospodarstwie domowym i z jakiejś przyczyny nie możesz pozwolić sobie na wykonanie skomplikowanej instalacji filtrującej (choćby dlatego, że mieszkasz w wynajętym mieszkaniu), to filtr na kran jest idealnym dla Ciebie rozwiązaniem. Kupując wysokiej jakości urządzenie niemieckiej firmy Brita, w prosty i tani sposób zyskasz stały, nieograniczony dostęp do czystej, smacznej wody.

Jak działa filtr do wody na kran?

Montowany bezpośrednio do kranu filtr do wody to niewielkie urządzenie złożone z wymiennego wkładu filtrującego działającego w technologii węgla aktywnego, licznika przepływu wody (z wyświetlaczem LCD) oraz kranika, który pozwala na wybór pożądanej opcji strumienia wody. Urządzenie takie, jak Brita On Tap HF umożliwia szybkie filtrowanie (około 1,6 l na minutę) wody wodociągowej, jednocześnie pozostawiając możliwość korzystania z wody niefiltrowanej (np. do mycia naczyń).

Wymienny wkład filtra wody na kran zawiera membranę mikrofiltracyjną, która działa na zasadzie bardzo gęstego sita - nie przepuszcza najdrobniejszych nawet cząsteczek mechanicznych zanieczyszczeń. W filtrze nakranowym Brita znajdują się także granulki węgla aktywnego, który ma bardzo wysokie właściwości absorpcyjne, dzięki czemu zatrzymuje szereg potencjalnie szkodliwych i pogarszających walory wody substancji. Ponadto w filtrze znajdują się włókna wymiennika jonowego, który redukuje twardość wody.

Zalety korzystania z filtra nakranowego

Filtr na kran w Twojej kuchni pozwoli Ci już zawsze cieszyć się wyśmienitym smakiem wody - wolnej od chloru czy metalicznego posmaku rdzy. Urządzenie wychwytuje również większość bakterii oraz pestycydy, herbicydy czy hormony - substancje, które w śladowych ilościach, w jakich mogą występować w wodzie wodociągowej, są bezpieczne dla zdrowych osób o wysokiej odporności, ale mogą szkodzić dzieciom czy schorowanym seniorom.

Jeden wkład wymienny w cenie niespełna 1oo zł (dedykowany do Brita On Tap HF) pozwoli Ci uzyskać 600 l smacznej, zdrowej wody. Każdy litr będzie kosztował Cię zaledwie kilkanaście groszy. Filtr do wody na kran odciąży więc Twój domowy budżet. Zaoszczędzisz na zakupie wody mineralnej, ponieważ aromatyczną kawę i prawdziwie smaczną zupę przyrządzisz na bazie kranówki. Taka oszczędność to także mniejsze zużycie opakowań plastikowych, co - jak wiadomo - jest bardzo istotne z powodów ekologicznych.

Jak korzystać z filtra Brita na kran?

Filtr wody na kran instaluje się w miejscu perlatora. Montaż urządzenia jest bardzo prosty i nie wymaga użycia narzędzi. W zestawie znajdują się przejściówki, dzięki którym filtr do wody można podłączyć do kranu niemal każdego typu. Nieskomplikowana jest także wymiana wkładu węglowego, o której przypomina wyświetlacz cyfrowy wmontowany w urządzenie. Prosty filtr na kran działa bezawaryjnie i praktycznie nie wymaga żadnej okresowej konserwacji.

Filtr nakranowy Brita skutecznie oczyszcza zimną wodę wodociągową, ale posiada też osobny wylot dla wody niefiltrowanej - zarówno zimnej, jak i ciepłej. Znajdująca się przy urządzeniu dźwigienka pozwala regulować przepływy wody. Przydatną opcją jest na przykład strumień prysznicowy, który ułatwia mycie warzyw i owoców. To niejedyna z funkcji filtra do wody, która sprawi, że korzystanie z kranu kuchennego stanie się o wiele wygodniejsze i przyjemniejsze. Przekonaj się, kupując filtr nakranowy Brita!

pixel