Filtry podzlewowe Brita

( ilość produktów: 7 )

Czy woda kranu wymaga filtrowania?

Swego czasu w Polsce panowało przekonanie, że picie wody z kranu jest szkodliwe. Nie bez przyczyny - regulacje prawne dotyczące wody wodociągowej to osiągnięcie ostatnich dziesięcioleci, a kran z filtrem do niedawna oznaczał jedynie gęstsze sitko w perlatorze, wyłapujące wyłącznie większe cząsteczki mechanicznych zanieczyszczeń. Obecnie, na mocy obowiązujących ustaw, woda wodociągowa pozostaje pod ścisłą kontrolą inspekcji sanitarnej i jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia.

Choć woda kierowana do domowych przyłączy cechuje się odpowiednią mikrobiologiczną i fizykochemiczną czystością, nie zawsze jest smaczna. Często można wyczuć w niej resztki użytego do uzdatniania chloru albo rdzy znajdującej się w nie najnowszej instalacji wodnej. Zaparzana taką wodą herbata bywa mętna, na dnie czajnika nieustannie osadza się kamień. Zatyka się także kuchenna bateria… Brita to niemiecka firma z ponad 50-letnią tradycją, która znalazła skuteczne rozwiązanie problemu!

Czym jest bateria filtrująca Brita?

Filtry Brita to szeroka gama produktów służących podnoszeniu jakości wody pitnej. W naszej ofercie znajdziesz zarówno rozwiązania do zastosowań profesjonalnych, jak i do domowego użytku. Jeśli zależy Ci na poprawie smaku i walorów prozdrowotnych wody w Twoim domowym przyłączu, polecamy Ci najbardziej wydajne i ekonomiczne spośród wszystkich rozwiązań - trójdrożną baterię filtrującą Brita, z której oprócz wody ciepłej i zimnej płynie woda świeżo przefiltrowana, nadająca się do bezpośredniego spożycia.

Bateria Brita to elegancka wylewka z chromowanego mosiądzu, zaopatrzona w dwie dźwignie. Jedna służy do odkręcania wody niefiltrowanej i ustawiania jej pożądanej temperatury. Druga dźwignia uruchamia przepływ wody oczyszczonej przez filtr podzlewowy Brita dołączony do zestawu. Urządzenie składa się z profesjonalnej głowicy, do której mocuje się wymienne wkłady działające w technologii węgla aktywnego. W zestawie znajduje się także LED-owy wskaźnik zużycia wkładu i akcesoria potrzebne do podłączenia systemu.

Jak działają baterie z filtrem do wody?

Kran z filtrem działa tak samo jak zwyczajny, z tą różnicą, że do trzeciego z wężyków trafia woda poddana wielostopniowemu procesowi filtracji. Wkład węglowy stosowany w tego typu instalacjach charakteryzuje się porowatą strukturą, zdolną zatrzymać najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń mechanicznych. Dzięki działaniu aktywnego węgla z wody wychwytywane są także rozmaite substancje, które mogą zakłócać jej walory organoleptyczne - pozostałości chloru, jony metali ciężkich itp. Ponadto filtr Brita redukuje ilość wytrącającego się z wody kamienia.

Bateria kuchenna Brita zapewnia nieograniczony dostęp do smacznej, zdrowej wody. Takie rozwiązanie to tania i ekologiczna alternatywa dla wody butelkowanej. Może ona być znakomitą bazą do posiłków. Nie zakłóca smaku i aromatu kawy czy herbaty. Co więcej, pozbawiona twardości węglanowej woda w gospodarstwie domowym to także mniej kamienia w czajniku czy ekspresie do kawy. Korzystając z baterii z filtrem do wody, możesz obniżyć koszty konserwacji sprzętów AGD i przedłużyć ich żywotność.

Czy można korzystać z filtra podzlewowego bez odpowiedniej baterii?

Bateria kuchenna Brita to spora inwestycja, która może wydać ci się nieracjonalna w obliczu innych wydatków czy faktu, że instalacja w Twojej kuchni jest prawie nowa. Jeśli z takich czy innych przyczyn nie zdecydujesz się na zakup baterii z filtrem wody, zapoznaj się z innymi opcjami jej oczyszczania! Tańszym wariantem jest zestaw zawierający kranik przeznaczony wyłącznie do wody filtrowanej. Profesjonalny filtr węglowy marki Brita możesz także podłączyć do swojej aktualnej instalacji.

Samodzielne filtry podzlewowe to produkty tej samej klasy co urządzenia współpracujące z bateriami Brita. Skutecznie poprawiają walory organoleptyczne wody i redukują ilość kamienia. Filtry podzlewowe zajmują niewiele miejsca i są bardzo łatwe w montażu. Nieskomplikowana jest także wymiana wkładów węglowych, o której konieczności może przypominać dołączony do zestawu licznik przepływu wody. Wydajne wkłady wymienne wystarczają nawet na 12 miesięcy użytkowania.

pixel