Bezbutlowe dystrybutory wody a COVID-19

2020-04-29
Bezbutlowe dystrybutory wody a COVID-19

Bezbutlowe dystrybutory wody a COVID-19

Wiemy, że Koronawirus nie może przetrwać w wodzie pitnej i nie przenosi się tą drogą. Jest to dobra wiadomość dla użytkowników bezbutlowych dystrybutorów wody, którzy wyeliminowali potrzebę dostaw wody butelkowanej, co za tym idzie ograniczyli kontakty z dostawcami. Pijąc wodę z bezbutlowych dystrybutorów wody możemy być pewni, że nie narażamy się na ryzyko zarażenia. 

 

Sanityzacja urządzenia: klucz do bezpieczeństwa

Potwierdzonymi sposobami zakażenia są droga kropelkowa oraz bezpośredni kontakt z wirusem. Niezależnie czy mamy do czynienia z globalną pandemią czy nie, zawsze należy dbać o higienę i utrzymanie urządzenia w czystości. Proces sanityzacji przeprowadzany przez serwisantów ma na celu zadbanie przede wszystkim o wnętrze urządzenia. Zachowanie zewnętrznych elementów dystrybutora w należytej czystości leży już po stronie użytkowników. 

W obecnej sytuacji zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na wylewki oraz elementy odpowiedzialne za sterowanie urządzeniem, które dotykane są przez wiele osób. Te powierzchnie niosą za sobą takie samo ryzyko zakażenia, jak każda inna powierzchnia w środowisku pracy. Ważna jest codzienna zewnętrzna dezynfekcja dystrybutorów wody. Wirus COVID-19 ma delikatną strukturę, którą skutecznie niszczą środki dezynfekujące, dlatego ważnym jest, aby zadbać o codzienną dezynfekcję dystrybutorów odpowiednimi preparatami. W obecnej sytuacji zalecamy zwiększenie częstotliwości czyszczenia zewnętrznych części dystrybutorów w szczególności elementów sterujących, z którymi mają kontakt wszyscy użytkownicy. 

Dbanie o higienę i dezynfekcja dystrybutorów to nic nowego, ale w obecnej sytuacji prosimy o zwrócenie na to szczególnej uwagi.     

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel