Blog

Fakty i mity na temat wody gazowanej
Woda gazowana to napój, wokół którego narosło wiele kontrowersji. Zwolennicy cieszą się jej orzeźwiającym smakiem i dowodzą, że na wielu płaszczyznach wspomaga funkcjonowanie organizmu. Przeciwnicy zaś są zdania, że picie wody gazowanej szkodzi zdrowiu.
Czytaj więcej
Co daje picie wody i jak pić ją efektywnie?
Picie odpowiednio dużych ilości wody jest nam niezbędne do życia – co do tego nikt nie ma wątpliwości. O ile konsekwencje niedoborów żelaza czy witaminy D często dostrzegamy dopiero po wielu miesiącach, nawet niewielkie niedobory wody dają znać o sobie w ciągu kilku godzin. Kiedy zaczynamy odczuwać pragnienie, to znak, że dopuściliśmy do ubytku około 1% wody w stosunku do masy ciała.
Czytaj więcej
Czy filtry Brita to produkty godne uwagi?
Korzystanie z dzbanków filtrujących cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej osób zaczęło stawiać na całe systemy filtrowania montowane bezpośrednio na kran czy nawet w konstrukcji ekspresów. Wśród nich można wyróżnić np. filtry marki Brita.
Czytaj więcej
Do czego służą filtry Brita i jak działają?
Filtrowanie wody kranowej to coraz popularniejsza praktyka. Dzięki niej można usunąć zanieczyszczenia z wody oraz poprawić jej smak i zapach. Na rynku działają różni producenci filtrów i urządzeń oczyszczających wodę, z których najpopularniejszym jest Brita. Do czego dokładnie służą filtry Brita?
Czytaj więcej
pixel