Kawa

Kawa ziarnista: jaka jest najlepsza?

Niezależnie od tego, czy preferujemy klasyczne espresso czy mleczne specjały, kluczem do pełni smaku jest najlepsza kawa ziarnista. Wśród licznych dostępnych mieszanek, znaleźć można cały wachlarz smaków. Czym się różni Arabica od Robusty? Jaka kawa najlepiej nadaje się do biura? Która mieszanka najlepiej nadaje się do kaw czarnych, a która do mlecznych? W tym dziale postaramy się ułatwić wybór najlepszej kawy ziarnistej.

Latte macchiato – jak zrobić kawę warstwową?
Kawa i mleko – te dwa składniki pozwalają wyczarować kilka wariantów napoju o wyjątkowym smaku i aromacie. Różnią się one proporcjami mleka i kawy, dzięki czemu mają też inny aromat, smak i delikatność. To sposób na dopasowanie wersji do swojego gustu, zależnie od tego, czy lubisz więcej słodyczy, czy goryczki. Jeśli wolisz lekkość i delikatność puszystej pianki sprawdź, jak zrobić latte macchiato.
Czytaj więcej
Właściwości kawy
Kawa jest popularnym napojem, który od stuleci spożywa się na całym świecie. Jest ceniona za jej intensywny smak i aromat oraz za właściwości pobudzające. Jest też napojem budzącym wiele kontrowersji, a na jej temat krąży sporo mitów. Jest też nieustannie przedmiotem zainteresowania naukowców, którzy co pewien czas ogłaszają nowe teorie na temat jej zbawiennego lub szkodliwego wpływu na organizm. Czym się charakteryzuje i co daje kawa osobom, które ją piją?
Czytaj więcej
Jak zrobić espresso?
Picie kawy dla jednych osób jest codziennym rytuałem, dla innych – okazją do delektowania się wyszukanym smakiem i aromatem. Jedni amatorzy tego napoju preferują konkretny ulubiony gatunek ziaren oraz sposób ich przyrządzania. Inni lubią próbować i odkrywać nowe smaki. Są też tacy, dla których parzenie kawy jest sztuką i odbywa się zgodnie z ustalonym rytuałem. To oni wiedzą, jak zrobić espresso idealne.
Czytaj więcej
Czy pochodzenie kawy wpływa na jej smak?
Arabika i Robusta - każdy z nas słyszał o tych dwóch gatunkach kawy. Jak wiadomo, różnią się one nieco między sobą i każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak poszukując wymarzonego smaku kawy, warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt: jej pochodzenie. Jaki ma ono wpływ na smak kawy? Zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Jak zadbać o swój ekspres?
Gdy zaopatrzymy się już w wymarzony ekspres, dzięki któremu poranki przepełnia aromat świeżo zaparzonej kawy, warto pomyśleć o jego właściwej konserwacji. Z pomocą odpowiednich, profesjonalnych środków czyszczących, z łatwością zadbamy o urządzenie. Jakie preparaty będą potrzebne? Jak je stosować?
Czytaj więcej
pixel