Czy filtry Brita to produkty godne uwagi?

2022-05-13
Czy filtry Brita to produkty godne uwagi?

Korzystanie z dzbanków filtrujących cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej osób zaczęło stawiać na całe systemy filtrowania montowane bezpośrednio na kran czy nawet w konstrukcji ekspresów. Wśród nich można wyróżnić np. filtry marki Brita.

Wkłady filtrujące Brita w wielu odsłonach

Marka Brita od lat zajmuje się produkcją urządzeń do filtrowania wody oraz samych wkładów, które pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń z wody. Są to wyroby wysokiej jakości bazujące na nowoczesnych technikach pozbywania się szkodliwych związków z wody pitnej. W ofercie Brita można znaleźć zarówno same wkłady, jak i specjalne testery pozwalające na sprawdzenie twardości wody we własnym domu.

Warto wspomnieć, że wkłady filtrujące Brita są dostępne w różnych wariantach. Każdy z nich ma inne przeznaczenie. Wśród tego typu produktów wyróżnia się takie, które można zastosować w:

 • butelkach;
 • ekspresach przelewowych;
 • zmywarkach;
 • dzbankach filtrujących;
 • dystrybutorach wody pitnej;
 • maszynach vendingowych;
 • piecach konwekcyjno-parowych;
 • piekarników;
 • kranach.

Wybór odpowiedniego wkładu powinien zależeć od tego, gdzie dokładnie chcesz go wykorzystać. Znaczenie mają także wymiary wspomnianych elementów. Każde urządzenie czy naczynie ma inne wymiary. Firma Brita oferuje wiele ciekawych produktów, które można z powodzeniem dostosować do danego wykorzystania.

Co więcej, firma Brita stworzyła też specjalne wkłady pasujące do automatów vendingowych oraz urządzeń wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych i firmach cateringowych, które pozwalają na zmiękczanie wody. Takie rozwiązanie ma także pozytywny wpływ na same urządzenia. W ich wnętrzu nie gromadzi się kamień, który wymaga częstego usuwania z wykorzystaniem środków chemicznych.

Z czego składają się filtry Brita?

Z czego składają się filtry Brita?

Wkłady do Brita mają specjalną konstrukcję, dzięki której są w stanie zatrzymywać zanieczyszczenia oraz związki wpływające negatywnie na zapach i smak wody.

Wśród składników odpowiedzialnych za zatrzymywanie zanieczyszczeń z wody pojawia się m.in. węgiel aktywny z łupin kokosów. W ten sposób można uzyskać znacznie lepszy smak wody, usuwając z niej chlor. Jednocześnie filtr przepuszcza cenne minerały, których nie powinno zabraknąć w ludzkiej diecie.

Sposób działania filtrów Brita

Filtry Brita działają w konkretny sposób. Wszystko zaczyna się od filtracji mechanicznej, czyli inaczej wstępnej. Wówczas usuwa się większe cząsteczki zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest zmniejszenie twardości węglanowej wody i pozbycie się kamienia, co zapewniają niektóre filtry Brita. Następnie dochodzi do filtracji z wykorzystaniem wspomnianego węgla aktywnego. To właśnie ten krok wpływa na właściwości smakowe i zapachowe wody.

Materiały zastosowane w filtrach Brita mają za zadanie:

wiązać i usuwać jony metali ciężkich (np. miedzi i ołowiu);

 • redukować mętność wody;
 • usuwać kurz, piasek czy rdzę pochodzącą z rur oraz niesprawnych baterii kuchennych;
 • usuwać zanieczyszczenia pochodzenia organicznego;
 • pozbywać się alergenów;
 • usuwać chlor.

Dzięki temu gotowa woda nie powoduje awarii urządzeń, w których jest wykorzystywana. Ma również znacznie lepsze walory smakowe i zapachowe. Jeden wkład starcza na nawet kilka tygodni użytkowania, w zależności od jego dokładnego przeznaczenia i miejsca, w którym jest wykorzystywany.

Filtry Brita, jak zamontować?

Czy warto zdecydować się na wkłady filtrujące Brita?

Brita to bardzo znana marka produkująca nie tylko wkłady filtrujące, lecz także naczynia i urządzenia pełniące takie funkcje. W skład jej oferty wchodzi wiele produktów, które dostosowywane są do wymagań współczesnych użytkowników. Poszczególne wkłady mają różne parametry i wydajność. Zazwyczaj pozwalają jednak na przefiltrowanie nawet kilkuset litrów wody i swobodne korzystanie przez kilka tygodni. Nadają się do stosowania w różnych urządzeniach, w zależności od ich rozmiarów i przeznaczenia wskazanego przez samego producenta.

Największe zalety wkładów wymiennych Brita to:

duża wydajność;

 • oszczędność wynikająca z braku kupowania wody sklepowej;
 • możliwość łatwej wymiany;
 • odpowiednie atesty i certyfikaty;
 • skuteczne usuwanie chloru i innych zanieczyszczeń z wody;
 • wysoka jakość zastosowanych materiałów.

Marka Brita przywiązuje ogromną wagę do jakości produkowanych wyrobów, dlatego jest to doskonały wybór dla wymagających użytkowników. W cenie jest też szeroki wybór dostępnych wkładów. Można je dostosować do większości urządzeń wykorzystywanych w domu lub lokalach gastronomicznych. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. filtry oczyszczające wodę z kranu oraz te stworzone z myślą o butelkach czy ekspresach do kawy. Wybór jest naprawdę duży, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do posiadanego urządzenia.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel