Czy opłaca się posiadać własny dystrybutor wody?
Dystrybutory wody można obecnie spotkać w różnych miejscach. Są popularne przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, takich jak placówki medyczne czy apteki, ale często również są zamawiane do biur czy nawet domów prywatnych. Czy to się opłaca? Jakie korzyści daje taki dystrybutor i czy rzeczywiście warto w niego zainwestować?
Dystrybutory wody – co to takiego?
Z dystrybutorami z pewnością każdy spotkał się co najmniej kilka razy. Są to zwykle urządzenia w formie dużych butli połączonych z mechanizmem umożliwiającym nalewanie wody do kubeczków. Mogą też występować w formie bez pojemnika, czyli są podpinane bezpośrednio do sieci. Można je kupić w różnych formach, czyli między innymi:
- butlowe,
- bezbutlowe,
- dystrybuujące wodę gazowaną,
- chłodzące,
- podgrzewające.
Zasada działania każdego z nich jest podobna. Stanowią one alternatywę dla napojów sprzedawanych w butelkach i pozwalają na wygodne korzystanie z nich w dowolnej chwili. Zapewniają stały dostęp do świeżej wody, co więcej - zwykle jest ona schłodzona lub podgrzana (w zależności od modelu urządzenia). Nie dziwi więc fakt, że takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, szczególnie w miejscach, gdzie przebywa sporo osób.
Dzięki tego typu urządzeniom użytkownicy mogą ugasić pragnienie, kiedy tylko mają taką potrzebę, a co więcej skorzystać z wysokiej jakości napoju i zrobić to w sposób higieniczny. Wodę pobiera się do jednorazowych kubeczków, których nie trzeba myć, dlatego każdy pijący ma pewność, że nie jest narażony na ryzyko związane z obecnością bakterii czy wirusów.
Dystrybutor wody do domu – czy warto?
Dystrybutory wody najczęściej spotykane są w obiektach ogólnodostępnych, takich jak instytucje, biura, przychodnie czy apteki. Coraz większą popularnością cieszą się jednak również w użytku prywatnym. Stanowią interesującą alternatywę dla kupowania produktów butelkowanych lub picia kranówki. Czy warto zdecydować się na dystrybutor wody do domu? Sprawdź, dlaczego jest to korzystne rozwiązanie.
Przede wszystkim takie urządzenie daje Ci stały dostęp do napoju, który ma lepsze właściwości niż ten pobierany z kranu. Jest tak dlatego, że jest on poddawany filtracji. Choć w całym kraju można bezpiecznie pić kranówkę bez ryzyka jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, to jednak nie zawsze ma ona idealny parametry. Chodzi między innymi o zawarty w niej chlor, nadmierne stężenie soli mineralnych czy zbyt wysoką twardość. Takie składniki nie znikną nawet po przygotowaniu, dlatego dystrybutor wody do domu może stanowić świetną alternatywę.
Kolejną kwestią jest ograniczenie plastikowych odpadów, które powstają w wyniku kupowania dużej ilości wody butelkowanej. Każde opakowanie wykonane z tworzywa sztucznego musi zostać poddane recyklingowi, aby stało się bezpieczne dla środowiska. Jeśli Twoja rodzina liczy kilku domowników, plastikowych butelek, które trafiają do śmietnika, jest naprawdę sporo. Dlatego dystrybutory wody to rozwiązanie polecane między innymi osobom, którym bliskie są idee ekologiczne.
Czy dystrybutor wody się opłaca?
Liczne korzyści to jedno, ale dla konsumentów ważne jest przede wszystkim to, czy takie rozwiązanie zbyt mocno nie nadszarpnie ich budżetu. Jak ta kwestia prezentuje się w przypadku dystrybutorów wody do domu, biura lub instytucji?
Zakup tego takiego urządzenia to oczywiście kolejny wydatek, jednak warto przyjrzeć się, ile można dzięki niemu zaoszczędzić. Przede wszystkim nie musisz kupować żadnych dodatkowych dzbanków filtrujących czy filtrów montowanych na kranie. Woda z dystrybutora ma bardzo dobre parametry I można spożywać ją bezpośrednio bez dodatkowego uzdatniania.
Nie musisz także regularnie kupować napojów butelkowanych. Ponadto takich produktów nie powinno się gotować ani dodawać do potraw, natomiast wodę z dystrybutora możesz stosować do wszystkich celów kulinarnych. Nadaje się zarówno do spożycia na surowo, jak i może stanowić bazę do ugotowania zupy czy dowolnego innego dania.
Zamówienie urządzenia jest szczególnie opłacalne dla przedsiębiorców. Warto mieć świadomość, że zatrudniając pracowników, należy zapewnić im dostęp do wody pitnej, jeśli temperatura na zewnątrz przekroczy określone wartości. Inwestycja w dystrybutor, z którego mogą pobierać świeży, chłodny napój, będzie zatem z pewnością tańsza, niż zaopatrywanie firmy w duże ilości wody butelkowanej.