Czym jest saturator do wody i gdzie się sprawdzi?
W ostatnim czasie saturatory do wody zaczęły pojawiać się w coraz większej liczbie biur. Pozwalają one bowiem na ekologiczne otrzymywanie wody gazowanej. Czym dokładnie są takie urządzenia? Jak działają?
Czym jest saturator do wody?
Saturator do wody to urządzenie, które pozwala na uzyskanie wody gazowanej w domu bez konieczności kupowania jej w butelkach dostępnych w sklepie. Działanie takiego urządzenia bazuje na wykorzystaniu specjalnych wkładów z dwutlenkiem węgla. To właśnie ten składnik odpowiada za dodawanie bąbelków do zwykłej wody. Wkłady do saturatora są wymienne, dlatego można korzystać z urządzenia wielokrotnie. Jeden egzemplarz wystarczy do przygotowania nawet 60 l wody gazowanej.
Na rynku znaleźć można różne modele saturatorów do wody. W skład naszej oferty wchodzi m.in. Soda Maker Gas-Up dostępny w kilku kolorach. Dzięki temu można dopasować odpowiedni wariant do swoich potrzeb nie tylko pod względem parametrów urządzenia, lecz także jego wyglądu.
Jaką wodę można wykorzystać w saturatorze?
Saturator przekształca zwykłą wodę w jej gazowany odpowiednik. Należy jednak uprzednio napełnić zbiornik wodą. Może ona pochodzić zarówno z większych butelek kupowanych w sklepach, jak i bezpośrednio z kranu czy z dzbanka filtrującego. Dla zachowania doskonałej jakości i smaku uzyskanych napojów, polecamy stosowanie wody filtrowanej.
Jakie zalety mają saturatory do wody?
Saturator do wody gazowanej ma wiele zalet. Najważniejsza jest jego ekologiczność – nie musisz kupować dziesiątek butelek wody gazowanej, by cieszyć się nią we własnym domu. Pozostałe zalety korzystania z saturatora to:
- brak konieczności kupowania i dźwigania ciężkich butelek do domu;
- możliwość sięgania po wodę w dowolnym momencie, bez konieczności udawania się do sklepu;
- oszczędność – korzystanie z wody kranowej jest znacznie tańsze niż każdorazowe kupowanie butelek w sklepie; oszczędność widać nawet w sytuacji, gdy doliczysz koszt wkładów z CO2 oraz samego urządzenia, które wystarcza na wiele lat swobodnego korzystania;
- łatwość obsługi;
- stylowa konstrukcja pasująca do większości kuchni i innych pomieszczeń;
- dostępność w zestawie z litrowymi butelkami;
- możliwość komponowania napojów smakowych z dodatkami.
Naboje odpowiadające za wzbogacenie wody gazem można z łatwością wymienić we własnym zakresie. Z tego powodu saturatory znajdują zastosowania w wielu miejscach, również w prywatnych domach. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy preferujesz napoje gazowane, ale dbasz o środowisko i nie chcesz wyrzucać setek plastikowych butelek rocznie. Wkład jest zdecydowanie mniejszy i może zastąpić nawet kilkadziesiąt butelek wody sklepowej.
Obecnie saturatory do wody są projektowane w taki sposób, by spełniać oczekiwania wymagających użytkowników. Są to urządzenia bezprzewodowe, które można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Mają niewielkie gabaryty i pozwalają na przechowywanie ich w szafkach. Coraz nowsze modele są projektowane z myślą o designerskich pomieszczeniach.
Gdzie można zastosować saturator do wody?
Saturator do wody został stworzony głównie z myślą o wykorzystaniu w domu. Jeden wkład pozwala na uzyskanie kilkudziesięciu litrów wody gazowanej. Dlatego w sytuacji, gdy korzystasz z niego często we własnym domu, nabój powinien wystarczyć na nawet miesiąc swobodnego przygotowywania napojów.
Saturatory do wody gazowanej coraz częściej pojawiają się także w przestrzeniach, w których każdego dnia przebywa więcej osób, np. w biurach. W ten sposób można zapewnić dostęp do ulubionych napojów także pracownikom, którzy nie przepadają za wodą niegazowaną. To doskonały wybór w przypadku nowoczesnych firm stawiających na komfort pracy i dobre wyposażenie biura.
Czy woda z saturatora musi być bez smaku?
Saturator do wody gazowanej powstał głównie z myślą o wodzie niegazowanej, bez smaku. Na rynku można jednak znaleźć specjalne syropy, które pozwalają na stworzenie napojów w wielu smakach. Wśród nich znajdują się m.in. środki przypominające smakiem popularne napoje gazowane. Jeśli jednak lubisz klasyczne rozwiązania, możesz zaopatrzyć się w syropy np. o smaku cytryny, maliny czy limonki.