Do czego służą filtry Brita i jak działają?
Filtrowanie wody kranowej to coraz popularniejsza praktyka. Dzięki niej można usunąć zanieczyszczenia z wody oraz poprawić jej smak i zapach. Na rynku działają różni producenci filtrów i urządzeń oczyszczających wodę, z których najpopularniejszym jest Brita. Do czego dokładnie służą filtry Brita?
Filtry Brita do butelek i dzbanków
W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakupienie butelki filtrującej wodę. Dzięki niej można uzyskać czystą wodę w każdych warunkach. Takie butelki nadają się do zabrania wszędzie, do pracy, szkoły lub na wyjście na miasto. Wystarczy nalać do naczynia wody z kranu, a zamontowany filtr pozwoli na jej oczyszczenie.
Filtry wody Brita, które zostały stworzone z myślą o butelkach, są niewielkie. Pasują do wybranych modeli naczyń, co wiąże się z możliwością dopasowania ich do rozmiarów butelki lub dzbanka. Takie produkty mogą oczyścić nawet 150 litrów wody, wystarczając na około miesiąc swobodnego użytkowania w warunkach domowych.
Filtry Brita do zastosowań w lokalach gastronomicznych
Wśród produktów oferowanych przez markę Brita można wyróżnić także specjalne wyroby stworzone z myślą o lokalach gastronomicznych. Sprawdzają się one m.in. w profesjonalnych ekspresach, dystrybutorach wody pitnej, piekarnikach, piecach konwekcyjno-parowych oraz maszynach vendingowych. To filtry stworzone z myślą o konkretnym zastosowaniu, dlatego mają znacznie większą wydajność niż modele używane w prywatnych domach. Jeden wkład potrafi przefiltrować od 960 do nawet 11,5 tysiąca litrów wody. To dobre rozwiązanie w przypadku urządzeń używanych często do parzenia setek napojów dziennie.
Takie filtry mają usunąć z wody metale ciężkie, zredukować jej mętność oraz odfiltrować zabrudzenia pochodzenia organicznego. To ekonomiczny sposób na pozyskanie dużej ilości wody bez konieczności kupowania plastikowych baniaków. Taka woda ma doskonały smak i zapach oraz trafia w gusta wymagających użytkowników. Jest także zmiękczona, więc zabezpiecza urządzenia gastronomiczne przed osadzaniem się kamienia.
Filtry pozwalają także na korzystanie z urządzeń używanych przez dany lokal gastronomiczny znacznie dłużej. Takie sprzęty nie są bowiem narażone na awarie spowodowane zanieczyszczeniem cząstek stałych. Ma to ogromne znaczenie głównie w przypadku ekspresów, których czyszczenie może być problematyczne. Produkty tego typu zostały również odpowiednio przebadane i otrzymały odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu możesz mieć pewność, że są bezpieczne dla zdrowia.
Jakie rozwiązania zastosowano w filtrach Brita?
Każdy filtr do Brity powstał z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ich konstrukcja składa się m.in. z warstwy węgla aktywnego, który pozwala na usuwanie zanieczyszczeń z wody. Zastosowanie takiego wkładu umożliwia pozbycie się:
- metali ciężkich;
- alergenów;
- kurzu;
- rdzy;
- piasku;
Węgiel aktywny ma za zadanie poprawić walory smakowe i zapachowe wody. Dzięki temu przypomina ona napój, który można kupić w sklepie. Jednocześnie jest to oszczędne rozwiązanie – woda z kranu w porównaniu do tej butelkowanej jest o wiele tańsza. To dobra propozycja także w sytuacji, gdy zależy Ci na ekologicznym podejściu do życia. W ten sposób można bowiem znacznie zmniejszyć zużycie plastiku w gospodarstwie domowym.
Filtry Brita zostały zaprojektowane tak, by usuwać wspomniane zanieczyszczenia, zatrzymując cenne minerały znajdujące się w wodzie. Dzięki temu ma ona świetną jakość i sprawdza się doskonale zarówno w prywatnych domach, jak i lokalach gastronomicznych.
Działanie filtrów marki Brita bazuje na kilku etapach. Pierwszy to usunięcie większych zanieczyszczeń z wykorzystaniem bardzo gęstego sita. Następnie dochodzi do pozbycia się szkodliwych substancji, bakterii, mikroplastiku, pestycydów czy metali ciężkich. W trakcie filtracji odpowiednimi filtrami dochodzi też do zmiękczenia wody z zastosowaniem specjalnego wymiennika jonowego. Kolejnym krokiem jest jeszcze dokładniejsze oczyszczenie wody i pozbycie się najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń. Za lepszy smak i zapach wody odpowiada warstwa węgla aktywnego.