Dystrybutor wody do biura, czyli idealne rozwiązanie do Twojej firmy

2022-04-26
Dystrybutor wody do biura, czyli idealne rozwiązanie do Twojej firmy

Dystrybutor wody pojawia się obecnie w wielu biurach. Pozwala on na zapewnienie stałego dostępu do napojów wszystkim pracownikom, a także kontrahentom i klientom odwiedzającym konkretne przedsiębiorstwo. Dlaczego warto postawić na takie urządzenie? Na czym polega jego działanie?

Jak działa dystrybutor wody do firmy?

Współczesne dystrybutory wody są projektowane w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć zużycie plastiku. Pozwalają bowiem na podłączenie bezpośrednio do wodociągów, bez konieczności kupowania dużych baniaków i wymieniania ich po zużyciu poprzedniego egzemplarza. Woda dociera do sprzętu bezpośrednio z rur, z wykorzystaniem odpowiednich części urządzenia. Najpierw jest ona filtrowana, w celu usunięcia:

  • większych i mniejszych cząsteczek zanieczyszczeń,
  • chloru,
  • metali ciężkich,
  • alergenów.

Filtrowanie wody ma na celu także poprawę jej właściwości smakowych i zapachowych. Dzięki temu nie różni się ona prawie niczym od tej, jaką można kupić w marketach spożywczych.

Następnie woda trafia do specjalnej sekcji, w której nadawana jest jej odpowiednia temperatura, zgodnie z tym, który kurek nacisnął użytkownik. Na ogół urządzenia tego typu składają się z dwóch kraników – do wody zimnej i gorącej. Zdarzają się jednak sprzęty z trzecim kurkiem, do którego trafia woda w temperaturze pokojowej – taka, która nie jest podgrzana ani schłodzona przez urządzenie.

Dystrybutory wody do biura działają po podłączeniu do prądu. Wiele urządzeń umożliwia samodzielne regulowanie ich parametrów, a zastosowane czujniki wpływają na energooszczędność. Dzięki temu w godzinach, w których w biurze nie ma żadnej osoby, dystrybutor jest wyłączony i nie pobiera prądu. Co więcej, w nowoczesnych modelach takich urządzeń można również samodzielnie dostosować temperaturę gorącej i zimnej wody do własnych preferencji.

dystrybutor wody do biura

Stylowe dystrybutory idealne do biur

We współczesnych biurach wszelkie stosowane elementy muszą spełniać odpowiednie normy, również jeśli chodzi o ich wygląd. Najczęściej są to urządzenia bardzo nowoczesne, bazujące na czerni, bieli i szarościach. Popularne dystrybutory do biur mają kanciaste formy i są wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Sprawdzą się nawet w bardzo eleganckich firmach, w których każdy sprzęt wpływa na odbiór instytucji przez potencjalnych klientów i kontrahentów.

Na rynku znaleźć można zarówno większe, jak i mniejsze dystrybutory do firmy. Te pierwsze sprawdzą się doskonale w sytuacji, gdy postawisz je bezpośrednio na podłodze. Pojawiają się one najczęściej w poczekalniach i miejscach, w których przebywają klienci. Natomiast mniejsze warianty zostały stworzone z myślą o postawieniu na blacie. Są one dobrym wyborem w przypadku kuchni dla pracowników, w której mają oni możliwość podgrzania jedzenia i przygotowania napojów.

Dlaczego warto postawić na dystrybutor wody do firmy?

Dystrybutory wody dla firm to przede wszystkim oszczędność. Obecnie stosowane filtry pozwalają na całkowite usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, a także zadbanie o odpowiedni smak i zapach wody.

Dystrybutor wody do biura jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o całą logistykę. Pracodawca nie musi bowiem martwić się koniecznością gromadzenia zapasów butelek, a także oddelegowywać pracowników, którzy będą odpowiedzialni za ich wymienianie w razie zużycia i zamawianie nowych egzemplarzy. Woda jest dostępna przez cały czas.

Dystrybutory wody dla firmy pozwalają również na zwiększenie renomy danego przedsiębiorstwa. Na pewno docenią je klienci, którzy czekając w poczekalni, będą mogli skorzystać z darmowej wody w wybranej przez siebie temperaturze. Z tego powodu takie sprzęty pojawiają się obecnie coraz częściej w firmach zajmujących się różnego rodzaju działalnością. Są one również stosowane w wielu gabinetach i lokalach usługowych.

Nowoczesne dystrybutory wody dla firm

We współczesnych dystrybutorach wody dla firm stosuje się nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na jeszcze wygodniejsze korzystanie z urządzeń. Wśród nich warto wymienić między innymi:

  • specjalne zabezpieczenie przed poparzeniem,
  • możliwość zablokowania kurka w celu uzyskania ciągłego strumienia wody,
  • sensor zmierzchu wyłączający urządzenie na noc,
  • materiały ułatwiające utrzymanie urządzenia w czystości,
  • energooszczędne systemy.

Co więcej, takie urządzenia są dostępne w wielu wersjach. Dzięki temu można dopasować ich parametry do potrzeb użytkowników. Warto skupić się także na tym, gdzie docelowo ma znajdować się dystrybutor wody do firmy. Istnieją bowiem rozwiązania, które zakładają wysunięcie kraników nad blat, a ukrycie pozostałej części sprzętu w szafce.

Dystrybutory współczesnych producentów są wytrzymałe, estetyczne i funkcjonalne. Pozwalają na wygodne korzystanie z nich przez długie lata, nawet przy dość dużym zapotrzebowaniu na wodę - trzeba bowiem pamiętać, że w biurach przez sprzęt przepływają dziesiątki litrów wody dziennie.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel