Dystrybutory wody jako funkcjonalne rozwiązanie

2022-04-25
Dystrybutory wody jako funkcjonalne rozwiązanie

Czym są automaty do wody?

Automaty do wody to specjalne urządzenia, które pozwalają na podawanie zimnej i gorącej wody (pobieranej z sieci wodociągowej), w zależności od wybranego kurka. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, umożliwiające całkowite zrezygnowanie z zakupu wody butelkowanej.

Działanie dyspenserów polega przede wszystkim na podgrzewaniu, chłodzeniu lub magazynowaniu wody. Dodatkowo w wielu sprzętach montuje się też specjalne filtry. Do większości urządzeń pasuje filtr liniowy montowany na wężyki doprowadzające wodę do urządzenia. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu trzeba jednak sprawdzić jakość wody wodociągowej w danym miejscu. Standardowo wystarczy zwykły filtr węglowy i mechaniczny, poprawiający walory smakowe i usuwający zanieczyszczenia.

Automaty do wody grzeją ją i chłodzą dzięki zasilaniu elektrycznemu – tym głównie różnią się od popularnych obecnie sprzętów filtrujących, jak np. dzbanki, butelki czy specjalne nakładki umieszczane bezpośrednio na kranie. Poszczególne funkcje w wybranych modelach dystrybutorów można dostosować do własnych potrzeb. Są bowiem wyposażone w eko-sensor, pozwalający na wejście sprzętu w stan czuwania. Mowa tu m.in. o wyłączaniu chłodzenia na noc czy w godzinach, w których w budynku nie ma domowników lub klientów.

Czy warto postawić na bezbutlowy dystrybutor wody?

Obecnie automaty do wody są projektowane w taki sposób, by sprawdzać się w designerskich wnętrzach. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Co więcej, występują także w różnych kolorach, dlatego można dopasować je do charakteru konkretnego pomieszczenia. Mają kompaktowe wymiary. Takie sprzęty tworzy się z myślą zarówno o domach prywatnych, jak i biurach czy obiektach użyteczności publicznej.

We wszystkich wspomnianych miejscach każdego dnia zużywa się od kilku do nawet kilkudziesięciu litrów wody pitnej, w zależności od liczby osób. Z tego powodu postawienie na dystrybutor jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Pobiera on bowiem wodę prosto z sieci wodociągowej, jednocześnie oczyszczając ją z wykorzystaniem specjalnego filtra. Dzięki temu koszt uzyskania smacznych napojów jest nawet kilkadziesiąt razy mniejszy niż w przypadku wody butelkowanej.

automat do wody

Jakie są zalety współczesnych dystrybutorów wody?

Bezbutlowy dystrybutor wody to urządzenie, które jest nie tylko estetyczne i wytrzymałe, lecz także bardzo funkcjonalne. Konstrukcja takich sprzętów została dokładnie przemyślana, dlatego pozwala ona na łatwe czyszczenie bez konieczności szorowania, które mogłoby uszkodzić obudowę. Wśród innych zalet dystrybutorów wody można wymienić:

  • intuicyjną obsługę,
  • możliwość regulacji temperatury wody,
  • możliwość nalewania wody w sposób ciągły, poprzez zablokowanie kranika,
  • dostępność wersji energooszczędnych, ze specjalnym sensorem,
  • zabezpieczenia przed poparzeniem gorącą wodą.

Bezbutlowy dystrybutor oszczędza również miejsce, ponieważ nie musi być stosowany w połączeniu z dużym pojemnikiem - woda pobierana jest bezpośrednio z rur. Właściciel takiego sprzętu nie musi również martwić się koniecznością dbania o dostępność wody, w tym także zamawianiem kolejnych butelek.

Gdzie sprawdzą się dystrybutory wody?

Dystrybutory wody, bez względu na ich dokładny typ, mają wiele zastosowań. Sprawdzają się przede wszystkim w takich miejscach jak:

  • prywatne domy,
  • biura,
  • gabinety lekarskie i weterynaryjne,
  • lokale usługowe – np. gabinety kosmetyczne,
  • poczekalnie w urzędach i obiektach użyteczności publicznej.

Dystrybutory wody są świetnym wyborem wszędzie tam, gdzie przebywa większa liczba ludzi. Niektóre osoby stosują je jednak w prywatnych domach, jako alternatywę dla dzbanków filtrujących. To wygodne i oszczędne rozwiązanie, choć trzeba pamiętać, że takie urządzenia wymagają zastosowania zasilania elektrycznego oraz podłączenia do źródła wody.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel