Ekspres do kawy dla gastronomii, do kawiarni, na stację paliw... jaki wybrać?

2021-09-16
Ekspres do kawy dla gastronomii, do kawiarni, na stację paliw... jaki wybrać?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz kawiarnię, restaurację, stację benzynową, czy też chcesz zapewnić gorące napoje pracownikom i gościom swojego biura, jedno jest pewne: ekspres do kawy dla firmy musi spełniać wyśrubowane wymagania. Urządzenia przeznaczone do użytku domowego, choć niejednokrotnie zachwycają jakością, to jednak nie są przystosowane do serwowania dziesiątek filiżanek kawy dziennie. Zatem jaki ekspres do kawy nadaje się do biura firmy, na stację paliw czy jako samoobsługowy automat do sklepu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Wydajność profesjonalnego ekspresu do kawy 

Profesjonalne ekspresy do kawy dla firm oraz gastronomii zazwyczaj wyróżniają się wysoką wydajnością, odpowiadającą na średnie lub duże zapotrzebowanie. Przykładowo, maksymalna dzienna wydajność profesjonalnych ekspresów ATLAS czy DUKE to 100 filiżanek. Są i takie urządzenia, jak ekspres automatyczny DEMY, które są w stanie zaserwować nawet 200 filiżanek kawy dziennie. Jakie cechy decydują o wydajności ekspresu?

Jakość wykonania i trwałość

Trwała i odporna jednostka zaparzająca oraz młynek o wysokiej żywotności to elementy, które pozwalają na intensywną pracę urządzenia. Dobrym przykładem są urządzenia wyposażone w jednostkę zaparzającą z metalową obudową oraz profesjonalny, ceramiczny młynek z płaskimi żarnami. W dobrej jakości profesjonalnych ekspresach do kawy znajdziemy młynek o gwarantowanej żywotności nawet do... pół tony kawy! Tak wyposażone urządzenia są w stanie sprostać nawet bardzo intensywnej eksploatacji, zapewniając stały dostęp do pysznych napojów kawowych.

Łatwość obsługi i szybkość pracy urządzenia

Łatwa, intuicyjna obsługa urządzenia, menu w języku polskim, przejrzysty interfejs, duży, czytelny wyświetlacz, wybór napoju jednym gestem... brzmi jak kawowa utopia? Na szczęście taki zestaw cech jest możliwy. Nowoczesne, profesjonalne ekspresy do kawy Coffee Format posiadają komplet powyższych cech. Dzięki temu są niezwykle łatwe w obsłudze dla personelu firmy, a nawet sprawdzają się jako automaty do kawy w przestrzeniach samoobsługowych. Kolejnym sekretem profesjonalnych automatów jest podwójna pompa oraz dwa termobloki. Dzięki tym cechom kawa i gorące mleko są przygotowywane jednocześnie; oznacza to praktycznie ekspresowe przygotowanie nawet wymyślnych napojów kawowych.

Różnorodność serwowanych napojów: ekspres do kawy, herbaty i gorącej czekolady? Czemu nie!

Każda lokalizacja posiada swoją specyfikę i inne wymagania użytkowników. Dobrze o tym wiemy, dlatego w naszej ofercie, oprócz klasycznych urządzeń serwujących "małą czarną", są także ekspresy wielofunkcyjne do kawy, czekolady i herbaty. Umożliwiają one serwowanie lub sprzedawanie nie tylko kawy, ale też produktów instant czy rozgrzewających herbat. 


ekspresy do kawy automatyczne dla firm, gastronomii, restauracji, stacji paliw

 

Automat do sprzedaży kawy z systemem płatności

Samoobsługowy, sprzedający automat do kawy na stacji paliw, w sklepie wielobranżowym czy innej, samoobsługowej lokalizacji to już praktycznie standard. Nic dziwnego: to wygodny sposób na sprzedaż napojów, bez konieczności angażowania obsługi. Aby jeszcze bardziej usprawnić ten proces, warto wybrać automatyczny ekspres do kawy z systemem płatności. Wystarczy, że Klient zbliży kartę płatniczą do panelu i wybierze ulubiony napój. Nic prostszego!


Różne możliwości: zakup, wynajem, dzierżawa ekspresu do kawy dla firmy

Korzystanie z ekspresu do kawy w firmie nie musi oznaczać konieczności jego zakupu. Czasem lepszym rozwiązaniem okaże się wynajem. Nie trzeba się wówczas martwić o transport urządzenia, jego instalację oraz serwis, bowiem takie usługi dostępne są w ramach abonamentu. Można przy tym skorzystać z regularnych dostaw kawy ziarnistej do firmy. Dzięki temu nie tylko możemy cieszyć się niezawodnym, wydajnym ekspresem, ale przede wszystkim napojami na bazie zawsze świeżej kawy doskonałej jakości. 

Aby dowiedzieć się więcej na temat opcji wynajmu, zapraszamy TUTAJ.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel