Jaki dystrybutor wody do domu? Ranking 2022

2022-07-19
Jaki dystrybutor wody do domu? Ranking 2022

Dystrybutory wody najczęściej widuje się w obiektach użyteczności publicznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować takie urządzenie we własnym mieszkaniu. Jest to ciekawe rozwiązanie między innymi dlatego, że dystrybutory są dostępne w wielu wariantach. Możesz zamówić opcję wolnostojącą, nablatową, a nawet dystrybutor wody z CO2 do domu, który zapewni Ci stały dostęp do napoju gazowanego. Sprawdź ranking najlepszych urządzeń 2022 roku.

Dystrybutor wody do domu – dlaczego warto go kupić?

Zastanawiasz się, czy inwestycja w dystrybutor wody do domu to dobry pomysł? Powodów, dla których warto się na to zdecydować, jest co najmniej kilka. Przede wszystkim w ten sposób zapewniasz sobie stały dostęp do świeżej wody pitnej, której jakość znacznie przewyższa jakość tzw. kranówki. Dzieje się tak dlatego, że nowoczesne dystrybutory są wyposażone w wieloetapowe systemy filtracji. Dzięki temu masz pewność, że pijesz wodę, która nie tylko jest pozbawiona niepożądanych substancji, takich jak chlor, ale również ma odpowiednią twardość. Za zmiękczanie wody zazwyczaj odpowiedzialne są złoża jonowymienne.

Ich działanie w dużym uproszczeniu opiera się na wychwytywaniu jonów magnezu i wapnia oraz zastępowaniu ich jonami sodu. To sprawia, że woda jest mniej twarda, a tym samym lepiej nadaje się do spożycia – zarówno po przegotowaniu, jak i przed nim. Dzięki dystrybutorowi nie tylko masz zatem dostęp do pełnowartościowego, schłodzonego napoju, ale także odpowiednio twardej wody, z której możesz korzystać podczas przygotowywania potraw.

Dystrybutor wody przyczynia się więc do podniesienia komfortu życia, a także pozwala lepiej zadbać o zdrowie domowników. Właściwe nawodnienie organizmu jest kluczowe dla utrzymania go w odpowiedniej kondycji. Niestety wiele osób – w szczególności dzieci i osób starszych – zapomina o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Łatwy i komfortowy dostęp do nich, zapewniony przez domowy dystrybutor, z pewnością przyczyni się do picia większej ilości wody.

ranking dystrybutorów do wody 2022

Jak wybrać dystrybutor wody do domu? Ranking dystrybutorów 2022

Zastanawiasz się, jaki dystrybutor wody do domu najlepiej się sprawdzi? Do wyboru masz dwa główne warianty: dystrybutory butlowe lub bezbutlowe.

Pierwszy z nich, zgodnie z nazwą, wymaga stosowania wymiennych butli, które zamawia się u producenta. Natomiast drugi wariant nie potrzebuje podpinania dodatkowych zbiorników, ponieważ pobiera wodę bezpośrednio z sieci. Wiele osób podkreśla, że jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne. Choć korzystanie z każdego typu urządzeń jest znacznie bardziej przyjazne środowisku niż kupowanie napojów butelkowanych, to w przypadku dystrybutorów bezbutlowych ta korzyść jest znacznie większa.

Korzystanie z urządzenia nie wymaga stosowania żadnych plastikowych pojemników, które później musiałyby trafić do utylizacji. Wybierając takie rozwiązanie, chronisz zatem środowisko i dbasz o ograniczenie ilości odpadów.

Nie bez znaczenia jest również kwestia oszczędności. Korzystając z wolnostojącego lub nablatowego dystrybutora, nie musisz zaopatrywać się w wodę butelkowaną. Dzięki temu możesz ograniczyć wydatki, a jednocześnie zapewnić sobie stały dostęp do wysokiej jakości wody, często znacznie lepszej niż ta dostępna w sklepach. Zyskujesz zatem podwójnie – obniżasz koszty, a jednocześnie dbasz o środowisko naturalne.

Dystrybutor wody z CO2 do domu

Bezbutlowe dystrybutory wody, jakie możesz znaleźć w ofercie renomowanych producentów, są dostępne w wielu różnych wariantach. Zapewniają nie tylko świeżą wodę w temperaturze pokojowej, ale mają także różne dodatkowe funkcje. Możesz wybrać urządzenie, które będzie dostarczało schłodzony napój, lub wręcz przeciwnie –  podgrzany do wybranej temperatury. Choć takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w biurach, to można zamontować je także w domu. To duża wygoda i pewność, że spożywasz wodę o optymalnych właściwościach.

Ciekawym wariantem są także dystrybutory wody w CO2 do domu. Spodobają się one szczególnie tym osobom, które preferują napoje gazowane. Do takich urządzeń podpina się butle z dwutlenkiem węgla, który nasyca gazem dozowany płyn. Dzięki temu masz stały dostęp do smacznej i zdrowej wody w swojej własnej kuchni. Nie musisz kupować jej w butelkach, więc oszczędzasz. Masz także pełną kontrolę nad jakością płynów, które pijesz.

Jaki dystrybutor wody do domu – ranking 2022

Nie wiesz, jaki dystrybutor wody do domu sprawdzi się najlepiej? Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych modeli. Znajdziesz wśród nich urządzenia dozujące wodę:

 • w temperaturze pokojowej,
 • podgrzaną,
 • schłodzoną,
 • gazowaną.

Możesz także wybrać wariant, który łączy w sobie wiele opcji. Sprawdź, które dystrybutory wody do domu cieszą się największą popularnością.

 1. Dystrybutor wody S Mini (ZG) z wodą zimną i gorącą

Nablatowy, bezbutlowy dystrybutor wody Ruhens S MINI SODA to wygodny, kompaktowy model. Jego klasyczna budowa sprawia, że dobrze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wystarczy ustawić go na blacie tam, gdzie zapewni Ci wygodę użytkowania. To nie tylko świetny wybór do domu, ale także do biura.

Opcja Eco Sensor pozwoli Ci obniżyć koszty jego eksploatacji. Czujnik zmierzchu pozwala oszczędzić energię – automatycznie wyłącza grzanie i chłodzenie wody na noc. Opcję tę można włączyć lub wyłączyć w zależności od potrzeb.

Taki dystrybutor możesz kupić w kilku różnych opcjach, dzięki czemu idealnie dopasujesz model do swoich oczekiwań. Do wyboru masz następujące warianty:

 • Ruhens S MINI (ZG) – woda zimna + woda gorąca,
 • Ruhens S MINI (ZGS) – woda zimna + woda gorąca + woda gazowana,
 • Ruhens S (ZG) – woda zimna + woda gorąca,
 • Ruhens S (ZGS) – woda zimna + woda gorąca + woda gazowana.

Tak szeroki wybór sprawia, że jest to urządzenie, które przypadnie do gustu każdemu!

 1. Bevco nablatowy dystrybutor wody Sodax X1 biały z wodą gazowaną

To kolejne wielofunkcyjne urządzenie, które da Ci wiele możliwości. Przede wszystkim możesz podłączyć je zarówno do sieci wodociągowej, jak i korzystać z wbudowanego zbiornika. Łączna pojemność zasobnika to prawie 5 litrów. Sodax podaje wodę schłodzoną, gorącą oraz gazowaną. Urządzenie pozwala regulować temperaturę oraz stopień nasycenia CO2. Dzięki temu można dostosować parametry wody do własnych preferencji. Możesz skorzystać z funkcji Moja woda, dzięki której ustawisz swoje ulubione właściwości pobieranego napoju.

Urządzenie jest wyposażone w kolorowy dotykowy panel sterowania. Jest on bardzo wygodny i łatwy w obsłudze. O doskonałe parametry wody dba wymienny filtr wewnętrzny oraz wbudowana lampa UV. Możesz kupić je w kilku wersjach kolorystycznych, aby idealnie pasowały do reszty wystroju pomieszczenia.

 1. Podblatowy dystrybutor Grohe Blue Home woda schłodzona, gazowana, mocno gazowana

ranking dystrybutorów do wody 2022

To urządzenie jest gratką dla miłośników wody z bąbelkami. Jest niewielkie i łatwe w obsłudze, dlatego znajdzie się dla niego miejsce w każdym domu i mieszkaniu. Jego wymiary sprawiają, że zmieści się nawet w szafce kuchennej.

Dystrybutor dozuje wodę schłodzoną, lekko gazowaną i średnio gazowaną. Możesz zatem samodzielnie regulować właściwości napoju, którego chcesz się napić. Kranik w nowoczesnej formie prezentuje się bardzo stylowo.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Bevco nablatowy dystrybutor wody Sodax X1 biały z wodą gazowaną

Bevco nablatowy dystrybutor wody Sodax X1 biały z wodą gazowaną

Cena regularna: 5 055,00 zł brutto4 656,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 4 656,00 zł
pixel