Jaki dystrybutor wody wybrać do firmy?

2018-08-02
Jaki dystrybutor wody wybrać do firmy?

Dystrybutory wody dla firm to bardzo korzystne i praktyczne rozwiązanie dające wygodę i wymierne korzyści finansowe. Dokonując wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę na cenę, funkcjonalność jak i wygląd dystrybutora, który stanie się również elementem wystroju wnętrza naszej przestrzeni biurowej.

Jaki dystrybutor wody?

Systemem coraz częściej wybieranym do firm jest rozwiązanie, które wykorzystuje wodę z sieci wodociągowej. Jest to rozwiązanie, które zapewnia zawsze świeżą i czystą wodę bez ograniczeń ilościowych. Firmy najczęściej decydują się na dzierżawę takiego dystrybutora gdyż w ramach stałej opłaty miesięcznej mają zagwarantowany montaż urządzenia oraz cykliczne serwisy konieczne do utrzymania dystrybutora w pełnej sprawności technicznej i higienicznej. Dodatkową zaletą tego systemu jest stała opłata, którą łatwo ująć w budżetach, co nie pozostaje bez znaczenia dla procesu planowania w firmie. Miesięczny koszt zapewnienia pracownikom wody pitnej jest niezwykle niski, bo podstawowe modele podające wodę zimną oraz gorącą to kwota już od ok. 70 zł miesięcznie netto czyli 2,33 zł dziennie niezależnie od ilości wypitej wody. Warto zaznaczyć, że decydując się na takie rozwiązanie klienci odzyskują cenną przestrzeń, którą do tej pory musieli przeznaczyć na magazynowanie wody. 

Drugim rozwiązaniem jest system butlowy, w którym woda do spożycia przechowywana jest najczęściej w butlach o pojemności 19 litrów. Jest on odpowiednim rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do wody z sieci wodociągowej. O ostatecznej cenie zapewnienia pracownikom wody w firmie decydować będzie kilka czynników, a te z kolei uzależnione będą od naszych preferencji i upodobań.

Dystrybutory filtrujące przygotowują świeżą wodę zimną, gorącą, bez zmian temperatury a nawet gazowaną. To właśnie te elementy będą decydować o cenie urządzenia. Różnice w cenach podyktowane są również stopniem zaawansowania technologicznego oraz rodzaju użytych materiałów wykończeniowych. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel