Leasing ekspresu do kawy

2022-07-27
Leasing ekspresu do kawy

Prowadzisz restaurację lub kawiarnię? Ekspres do kawy jest w takich miejscach niemal obowiązkowym wyposażeniem. Co więcej, warto wybrać urządzenie wysokiej jakości – świadomość konsumentów dotycząca walorów dobrej kawy z roku na rok staje się bowiem coraz większa. Czy jednak zawsze niezbędne jest kupowanie tego urządzenia? Niekoniecznie. Wiele punktów gastronomicznych decyduje się na leasing ekspresu do kawy. Sprawdź, na czym to polega.

Dzierżawa ekspresów do kawy – jak to działa?

Leasing ekspresu do kawy, czyli jego wydzierżawienie jest formą wypożyczenia ekspresu do kawy leasingobiorcy przez leasingodawcę. Najczęściej taka usługa przyjmuje formę porozumienia, w ramach którego najemca płaci raty przez określony w umowie czas, a w zamian może korzystać z wybranego przez siebie urządzenia.

Dzierżawa ekspresu do kawy to zatem nic innego niż jego wypożyczenie, zwykle na długi czas. Aby skorzystać z takiej możliwości, konieczne jest podpisanie umowy. Są w niej zawarte ściśle określone warunki użytkowania urządzenia oraz wysokość rat. Najczęściej płaci się je co miesiąc na rzecz firmy udostępniającej sprzęt.

W ramach leasingu ekspresu do kawy leasingodawca najczęściej zapewnia również serwis i konserwację urządzenia. Jest to bardzo korzystne dla użytkownika, ponieważ przede wszystkim nie jest on narażony na dłuższe przestoje związane z usterkami sprzętu, a ponadto nie musi ponosić kosztów ich naprawy.

Jakie jeszcze korzyści daje dzierżawa ekspresów do kawy?

Leasing ekspresu do kawy do kawiarni – co można zyskać?

Z roku na rok z dzierżawy ekspresów do kawy korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Co ciekawe, niekoniecznie działają oni w branży gastronomicznej. Takie urządzenia stanowią także wyposażenie biur, punktów usługowych, na przykład salonów fryzjerskich, czy nawet stacji benzynowych. Każde z takich miejsc może zatem skorzystać z leasingu urządzenia, które będzie dobrane do konkretnych potrzeb.

Skąd tak duże zainteresowanie takimi usługami? Pierwszą, dość oczywistą, kwestią jest to, że osoba chcąca skorzystać z leasingu ekspresu do kawy do kawiarni lub innego miejsca, nie musi ponosić jednorazowego kosztu jego zakupu. Jego cena może być wysoka, szczególnie jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt dla gastronomii. To opłacalne rozwiązanie między innymi dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność i chcą zminimalizować wydatki na starcie.

Kolejnym powodem zachęcającym przedsiębiorców do skorzystania z dzierżawy ekspresów do kawy jest możliwość traktowania rat leasingu jako kosztów uzyskania przychodu. Podatek VAT widniejący na fakturach za raty obniża więc łączne zobowiązanie podatkowe od towarów i usług. Dzięki temu firma może zyskać.

Ważnym aspektem jest również wspomniana obsługa serwisowa, która zwykle stanowi obowiązkowy punkt umowy leasingu ekspresów do kawy. W razie usterki czy konieczności przeprowadzenia konserwacji lub przeglądu przedsiębiorca nie musi ponosić dodatkowych wydatków.

Dzierżawa ekspresu do kawy daje również możliwość dopasowania urządzenia do konkretnych potrzeb danego przedsiębiorcy. Oczywiste jest, że ekspres do kawy w kawiarni powinien mieć inne parametry niż ten wykorzystywany w biurze czy na stacji paliw. Przed skorzystaniem z leasingu należy zatem dokładnie określić swoje oczekiwania względem sprzętu i wybrać taki, który sprawdzi się najlepiej.

Dodatkową korzyścią jest również możliwość przetestowania danego urządzenia, na przykład przez pół roku, zanim ostatecznie zdecydujesz się na zakup takiego modelu.

leasing ekspresu do kawy

Ekspresy do kawy w leasingu – jaki wybrać?

To, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej, jest przede wszystkim uzależnione od miejsca, w jakim ma być użytkowane. W ramach leasingu ekspresów do kawy najczęściej wybierane są urządzenia do:

  • biur,
  • kawiarni,
  • restauracji,
  • małych punktów gastronomicznych (np. foodtrucków),
  • stacji benzynowych.

Jeśli szukasz sprzętu do wykorzystywania w kawiarni, postaw na ekspres o sporej wydajności i zróżnicowanych funkcjach. Kawa stanowi podstawę oferty w takich lokalach, dlatego powinna być dostępna w wielu wariantach do wyboru.

Możesz zdecydować się na przykład na automatyczny ekspres do kawy DUKE W8L Coffee Format. To model wyposażony w wygodny panel dotykowy, dzięki czemu jego obsługa jest niezwykle intuicyjna. Zapewnia aż 9 poziomów grubości mielenia ziaren, a jego dodatkową zaletą jest duży zbiornik na wodę (aż 8 litrów).

Jeśli natomiast szukasz urządzenia, które będzie używane na stacji paliw, wybierz takie, które umożliwi konsumentom samodzielnie przygotowanie napoju. Bardzo ciekawą opcją jest na przykład automatyczny ekspres do kawy z systemem płatności DEMY W4LM Coffee Format. Działa automatycznie, jest wyposażony w duży wyświetlacz dotykowy i spory zbiornik na wodę. Jego unikalność polega jednak na tym, że obsługuje system płatności. Dzięki temu klienci stacji paliw mogą sami opłacić i przygotować napój, bez konieczności angażowania do tego pracownika.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel