Najczęściej zadawane pytania związane z bezbutlowymi dystrybutorami wody

2016-05-12
Najczęściej zadawane pytania związane z bezbutlowymi dystrybutorami wody

W ramach tego postu postaraliśmy się zebrać podstawowe pytania zadawane przez naszych klientów związane z bezbutlowymi dystrybutorami wody. Część z nich bardziej szczegółowo opisana została w ramach oddzielnych postów.

 

1. Co to są bezbutlowe dystrybutory wody?

Bezbutlowe dystrybutory wody to urządzenia, które mogą zarówno podgrzewać, schładzać jak i gazować wodę. Woda do dystrybutorów pobierana jest bezpośrednio z sieci wodociągowej. Standardowo dystrybutory wyposażone są w filtry wody różnego rodzaju. Jakie systemy filtrujące stosujemy w dystrybutora opowiemy w oddzielnym poście.

 

2. Jakie rodzaje dystrybutorów bezbutlowych wody możemy wyróżnić?

W ramach dystrybutorów bezbutlowych możemy mówić o rozróżnieniu ze względu na budowę. Będą to dystrybutory wody wolnostojące - czyli takie, które stawia się na podłodze, oraz dystrybutory nablatowe przeznaczone do postawienia przeważnie na blacie kuchennym, podobnie jak ekspresy do kawy. 

Możemy też mówić o podziale ze względu na rodzaj wody jaką podają. Mogą one podawać praktycznie wszystkie kombinacje następujących rodzajów wody:

- woda ambient / w temperaturze otoczenia - to przeważnie woda chłodna, podawana do kubka bez zmiany jej temperatury na wyższą lub niższą

- woda zimna / schłodzona - przeważnie można regulować jej temperaturę w określonym zakresie. Najczęściej wybiera się temperatury ok. 10 stopni Celsjusza

- woda gorąca / wrzątek - standardowo dystrybutor gorącej wody podgrzewa wodę do temperatury ok. 82-86 stopni. Taka temperatura to standard w dystrybutorach butlowych. Istnieje jednak wiele modeli, gdzie możemy ustawić wyższą temperaturę dochodzącą nawet do 96 stopni.

- woda gazowana - woda gazowana w zależności od dystrybutora wody jest woda o różnym nasyceniu CO2. Warto dopytać o te szczegóły przy wyborze urządzenia.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

pixel