Świętujemy 111 lat marki Melitta! Wszystkiego najlepszego! Skrócona historia marki Melitta.

2020-02-10
Świętujemy 111 lat marki Melitta! Wszystkiego najlepszego! Skrócona historia marki Melitta.

Świętujemy 111 lat marki Melitta!

Wszystkiego najlepszego! Skrócona historia marki Melitta.

Melitta znana dzisiaj z produkcji doskonałej jakości automatycznych ekspresów do kawy, ekspresów przelewowych czy licznych akcesoriów wliczając w to papierowe filtry, od których wszystko się zaczęło. W 1908 roku pani Melitta Bentz z Drezna wpada na oryginalny pomysł aby zapobiec przedostawaniu się zmielonych ziaren kawy do filiżanek. Do tego celu wykorzystała mosiężny dzbanek, w którego dnie zrobiła niewielkie otwory i umieściła w nim poplamioną kartkę z podręcznika swojego syna. Tak powstał pierwszy papierowy filtr! Szybko opatentowała swój wynalazek i posiadając zaledwie 73 feningi kapitału początkowego założyła firmę pod nazwą M. Bentz, która 15 grudnia 1908 roku została zarejestrowana w drezdeńskim rejestrze handlowym.

Przez dwa lata sprytna gospodyni domowa produkowała klasyczne filtry by w 1910 wprowadzić ich okrągłą wersję. Ciągły rozwój firmy przenosi nas do 1932 kiedy to tworzy się kolejna cecha marki – charakterystyczny napis Melitta, w 1937 roku następuje pierwsza i ostatnia zmiana czcionki. Do dzisiaj na całym świecie symbolizuje przygotowanie kawy z użyciem filtra. W tym samym roku zmienił się kształt filtra do kawy, przyjmuje on charakterystyczny trapezowy kształt. Rok później w kinach zostaje wyemitowana pierwsza reklama, w której zachwalane zostały zalety papierowych filtrów do kawy Melitta. W 1960 roku następuje przełom technologiczny zostaje opracowany i wprowadzony do sprzedaży plastikowy filtr, który początkowo przeźroczysty następnie był produkowany w wielu kolorach.W połowie lat sześćdziesiątych do sprzedaży wprowadzony zostaje pierwszy elektryczny, przelewowy zaparzacz do kawy potrafiący przygotować osiem filiżanek gorącego napoju w sześć minut – to wynik, który był niedościgniony przez żaden inny ekspres. Elektryczne przepływowe ekspresy na stałe zagościły w naszych domach, wciąż są rozwijane i unowocześniane. Przez kolejne lata Melitta stale się rozwija wprowadzając liczne patenty i ciekawe rozwiązanie takie jak kawa w saszetkach.

 

Melitta

 

W 2010 roku następuje kolejny krok milowy w historii firmy, do sprzedaży zostaje wprowadzony w pełni automatyczny ekspres do kawy Caffeo® CI, który zapoczątkował całą serię automatycznych ekspresów do kawy dostępnych w ofercie firmy z 111 letnią historią, która zaczęła się od... poplamionej kartki z podręcznika.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel