Dostawa wody gazowanej prosto do Twojego biura, czyli jak stworzyć przestrzeń przyjazną pracownikowi

2022-10-28
Dostawa wody gazowanej prosto do Twojego biura, czyli jak stworzyć przestrzeń przyjazną pracownikowi

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie kadrze optymalnych warunków pracy. Na komfort i bezpieczeństwo w biurze wpływa wiele czynników, począwszy od dominujących w pomieszczeniu kolorów, przez jakość mebli i układ przestrzenny, na oświetleniu kończąc. W projekcie biura należy uwzględnić strefę socjalną – bardzo ważną przestrzeń, w której każdy zatrudniony może spędzić przerwę, zregenerować siły, zjeść posiłek i napić się kawy. Podstawowym wyposażeniem aneksu jest kawa, herbata oraz woda. W nowoczesnych biurach nie ma miejsca na nieestetyczne, stare dystrybutory z wymiennymi, plastikowymi baniakami. Odpowiedzią na potrzeby świadomych przedsiębiorców jest dystrybutor wody gazowanej podłączony do sieci wodociągowej. Jakie korzyści może przynieść Twojej firmie dostawa wody gazowanej w nowoczesnych dystrybutorach? Jak działa innowacyjna maszyna do wody gazowanej ciesząca się coraz większą popularnością wśród właścicieli firm? Sprawdź!

Woda gazowana w biurze – dlaczego jej dostawy są tak ważne?

Czy wiedziałeś, że picie niewystarczającej ilości wody negatywnie wpływa na efektywność Twojego zespołu? Ludzki organizm w 70% składa się z wody. Jej zaledwie dwuprocentowy niedobór zakłóca wewnętrzną równowagę, obniża koncentrację i przyczynia się do pogorszenia samopoczucia. Eksperci zaznaczają, że pracujący umysłowo powinni wypijać ok. 2 litrów wody dziennie. Dla osób wykonujących pracę fizyczną zalecana dawka jest większa i wynosi ok. 3 litrów (konkretne zapotrzebowanie zależy od masy ciała i czynników zewnętrznych np. temperatury). Woda odgrywa ważną rolę w procesie termoregulacji, umożliwia transport tlenu i substancji odżywczych do komórek ciała oraz ma kluczowe znaczenie w procesie usuwania zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. Niedbający o prawidłowe nawodnienie szybko zauważą skutki niedoborów: ból głowy, zmęczenie, problemy z koncentracją i rozdrażnienie – to tylko część z nich. Woda gazowana w biurze dostępna dla każdego pracownika rozwiąże problem spadku efektywności wywołany niedostatecznym nawodnieniem organizmu.

Woda gazowana do biura – alternatywa dla plastikowych butelek

Wiele osób pracujących za biurkiem nie przestrzega zalecanych przez lekarzy wytycznych z jednego powodu – noszenie z sobą ciężkich, dużych butelek jest niewygodne i problematyczne. Ustawienie w biurze maszyny do wody gazowanej skutecznie rozwiąże ten problem.

Dlaczego innowacyjny system dostarczania wody cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Najważniejsze zalety maszyny do wody gazowanej to:

  • ograniczenie kosztów – woda gazowana do biura nie musi generować dużych wydatków. Urządzenia prezentowane na stronie AquaSolution.pl podłącza się bezpośrednio do instalacji. Dzięki zaawansowanym filtrom woda z sieci wodociągowej jest zdrowa i smaczna;
  • wygoda – wymiana oraz przechowywanie dużych i ciężkich butli, które regularnie należy umieszczać w standardowych dystrybutorach, jest uciążliwe. Ponadto odpowiedzialny za wyposażenie strefy socjalnej musi do tej pory pamiętać o regularnych dostawach wody gazowanej. Wybierając nowocześniejszy wariant maszyny do wody gazowanej, skutecznie pozbywasz się tego problemu;
  • ekologia – zastąpienie dystrybutorów z klasycznymi, dużymi butlami innowacyjnym sprzętem pozwala znacząco ograniczyć zużycie plastiku;
  • walory smakowe – w klasycznych dystrybutorach do wody użytkownik może nalać do kubka jedynie niegazowaną wodę ciepłą lub zimną. Maszyny podłączane do sieci zapewniają nieograniczony dostęp do świeżej i czystej wody gazowanej lub niegazowanej o określonej temperaturze;
  • wygląd – eleganckie, wysokie i minimalistyczne dystrybutory z logo czołowych producentów są nie tylko funkcjonalne i wygodne w obsłudze, ale i dopracowane wizualnie. Starannie wykończony, elegancki sprzęt nie będzie wyróżniać się na tle pozostałych części biura urządzonego według najnowszych trendów architektonicznych. Wręcz przeciwnie – stanie się spójną częścią gustownej aranżacji;
  • higiena i bezpieczeństwo – urządzenia proponowane przez uznanych producentów wyposażone są w lampy UV mające funkcję bakteriostatyczną. Światło UV blokuje rozwój bakterii i wirusów, które znajdują się w wodzie.

Smaczna woda gazowana do biura na upalne dni – picie wody może być przyjemnością!

Dla wielu niegazowana woda z klasycznego dystrybutora znajdującego się w biurowej kuchni jest niesmaczna. Ustawienie w biurze innowacyjnej maszyny do wody gazowanej może skutecznie zmienić nawyki. Zamiast sięgać po niezdrowe, słodzone napoje, zaserwuj sobie schłodzoną, orzeźwiającą wodę z bąbelkami i zdrowymi dodatkami. Wystarczy wrzucić do szklanki cytrynę, miętę, sezonowe owoce (maliny, truskawki) albo sok zagęszczony, aby przygotować pyszny napój gaszący pragnienie w gorące dni i rozpieszczający kubki smakowe. Prosty sposób na rozgrzanie się w zimny, zimowy poranek? Ciepła woda z dodatkiem imbiru, miodu i cytryny pobudzi organizm do pracy o poranku i pozytywnie wpłynie na pracę układu pokarmowego.

Orzeźwiająca, czysta woda gazowana w biurze o małym metrażu

Obawiasz się, że duże urządzenie nie zmieści się w niewielkim pomieszczeniu? W pokoju socjalnym brakuje miejsca na kolejny element wyposażenia? Ograniczenia przestrzenne nie są przeszkodą i pozwalają zapewnić pracownikom nieograniczony dostęp do wody. Doskonałą alternatywą dla wolnostojących urządzeń są nablatowe maszyny. Kompaktowy dystrybutor wody gazowanej montowany bezpośrednio na blacie łączy zgrabny kształt z funkcjonalnością rozbudowanych maszyn. 

Pyszna niebutelkowana woda gazowana w domu? Dlaczego nie!

Urządzenia do wody zyskują ogromną popularność nie tylko wśród przedsiębiorców prowadzących biura, ale również osób ceniących praktyczne rozwiązania do domu. Dystrybutor wody gazowanej doskonale sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Ustawiony obok lodówki model stanie się spójną częścią efektownie wyglądającej zabudowy. W domowych warunkach celująco zdają egzamin modele podblatowe. Urządzenia montowane są tak, by mechanizm był zupełnie niewidoczny. Wodę leje się bezpośrednio do szklanki albo butelki przez kran przypominający standardową baterię. Kranik montowany jest przy zlewozmywaku, więc ewentualne rozlanie wody nie przysparza najmniejszego problemu. Woda gazowana w domu podawana w atrakcyjny sposób z pewnością przekona do regularnego uzupełniania płynów dzieci, które niechętnie sięgają po butelkę.

Przestrzeń przyjazna pracownikowi - woda to dopiero początek!

Nowoczesny sposób zarządzania firmą to coś więcej niż "nielimitowany dostęp do kawy i zniżki pracownicze". W dzisiejszych czasach duży nacisk kładzie się na troskę o zdrowie pracowników, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. W tym pierwszym przypadku doskonale sprawdzają się systemy benefitów psychologicznych. Dając pracownikowi dostęp do konsultacji ze specjalistami, zapewniamy mu możliwość zadbania o kondycję psychiczną. To z kolei przekłada się na jego zadowolenie z pracy, jak również na efektywność i wydajność w realizacji powierzonych zadań. Co więcej, można także skorzystać z usług coachingu, który wniesie nową jakość do pracy zespołu. Wdrożenie w firmie takich benefitów jest więc doskonałym pomysłem na utworzenie przestrzeni przyjaznej pracownikowi.  

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

pixel