Gdzie kupić wodę do dystrybutora?

2022-07-13
Gdzie kupić wodę do dystrybutora?

Rozważasz zamówienie dystrybutora wody do biura restauracji lub domu? Z pewnością zastanawiasz się, jak wygląda proces zamawiania butli. Cała procedura nie jest skomplikowana – wystarczy złożyć zamówienie na określoną liczbę zbiorników, a kurier dostarczy je pod wskazany adres. Jeśli natomiast szukasz alternatywy, możesz zainteresować się modelami bezbutlowymi. To także bardzo korzystne rozwiązanie. Sprawdź, gdzie kupić wodę do dystrybutora.

Butle wody do dystrybutora – czy warto je zamawiać?

To pytanie zadają sobie przede wszystkim zarządcy biur i instytucji, których obowiązkiem jest zapewnienie dostępu do wody pitnej pracownikom czy klientom. Teoretycznie wymóg ten można spełnić, kupując sporą ilość wody butelkowanej. Nie jest to jednak rozwiązanie ani opłacalne, ani wygodne, ani ekologiczne. Dostarczenie do firmy kilku zgrzewek wody mineralnej wymaga czasu i wysiłku.

Zamawiając butle wody do dystrybutora, zazwyczaj możesz liczyć na to, że pojemniki zostaną dostarczone pod wskazany adres w możliwie najkrótszym czasie. Nie musisz przejmować się koniecznością samodzielnego wnoszenia ich po schodach, odwiedzania hurtowni itp. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, a ponadto oszczędza czas i wysiłek.

Jeśli chcesz zamontować dystrybutor do wody w swoim biurze lub domu, zacznij od wybrania firmy oferującej urządzenia wysokiej jakości. Do wyboru masz wiele produktów, zapewniających różnego typu funkcje – w tym między innymi możliwości dystrybuowania:

  • wody zimnej,
  • wody gorącej,
  • wody w temperaturze pokojowej,
  • wody gazowanej.

woda w butli do dystrybutora

Możesz zatem wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada i jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie wybrać, sprzedawcy z pewnością chętnie Ci doradzą. Co więcej, w sklepach najczęściej możesz zamawiać także butle z wodą do dystrybutora. Wszystkie istotne kwestie załatwisz więc w jednym miejscu.

Gdzie kupić wodę do dystrybutora?

Butle wody do dystrybutorów można kupić przede wszystkim w sklepach, które zajmują się sprzedażą tych urządzeń. Dostawy najczęściej realizowane są na następujących warunkach: klient określa, ilu pojemników i o jakiej pojemności potrzebuje, natomiast dostawca regularnie, w określonych terminach dowozi je pod wskazany adres. Dostawa najczęściej jest darmowa – płacisz jedynie za butle i nie ponosisz kosztu ich dostarczenia.

Możesz także skorzystać z oferty firm, które zajmują się butelkowaniem wody mineralnej. Często mają one w sprzedaży zbiorniki o różnych pojemnościach – od niewielkich, półlitrowych, które można kupić w sklepie, po duże baniaki przystosowane do użytku z dystrybutorami.

Miejsc, w których można kupić butle wody do dystrybutora, jest zatem sporo. Zwykle jednak najbardziej opłacalną opcją jest zamówienie ich u producenta dystrybutorów. Często przewiduje on atrakcyjne rabaty, a także służy wsparciem technicznym w przypadku wystąpienia usterki.

Alternatywa dla butli wody do dystrybutorów

Czy korzystanie z dystrybutora zawsze wiąże się z koniecznością zamawiania butli z wodą? Niekoniecznie. Możesz bowiem wybrać również model bezbutlowy. Zasada działania tego urządzenia jest nieco inna. Podłącza się je bezpośrednio do sieci wodociągowej, a zatem nie ma potrzeby podpinania do niego pojemników z wodą. Z dystrybutora można więc korzystać bez żadnych ograniczeń. Co więcej, takie dystrybutory są zwykle wyposażone w systemy wieloetapowej filtracji, które sprawiają, że pobierany napój jest uzdatniony i ma doskonałe właściwości.

butla do dystrybutora

Na takie rozwiązanie decydują się właściciele biur, restauracji, ale także domów prywatnych. Dużą zaletą dystrybutorów bezbutlowych jest to, że są dostępne w wielu różnych wariantach. Sporą popularnością cieszą się między innymi urządzenia nablatowe. Są niewielkie, poręczne i nie wymagają wiele przestrzeni, dlatego świetnie sprawdzą się między innymi w niewielkiej biurowej kuchni.

Dystrybutory pobierające wodę bezpośrednio z instalacji oprócz jej uzdatniania mogą także zmieniać jej temperaturę. Dostępne są modele dozujące napój bardzo zimny lub podgrzany (nawet do 100 stopni Celsjusza). Ciekawą opcją są także warianty wyposażone w butle z dwutlenkiem węgla, które pozwalają na korzystanie z wody gazowanej. To dobry wybór szczególnie dla właścicieli restauracji, ale nie tylko. Można także wykorzystać je w domu czy biurze.

Jaki dystrybutor wybrać?

Zastanawiasz się, na jaki dystrybutor się zdecydować? Oczywiście na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Urządzenie wymagające podpinania butli wody do dystrybutora jest tańsze w zakupie. Wymaga jednak nieco więcej uwagi. Należy  pamiętać o regularnym zamawianiu pojemników, ich odpowiednim przechowywaniu, a także kontrolowaniu tego, jak długo są podłączone. Powinno się je wymieniać co kilka dni, aby zachować optymalne właściwości wody.

W przypadku urządzeń bezbutlowych nie ma takiej konieczności. Woda jest pobierana bezpośrednio z sieci, dlatego zawsze jest świeża i dostępna do natychmiastowego użytku. Takie dystrybutory zapewniają również lepsze właściwości płynu, ponieważ systemy filtracji, które w nich zastosowano, są bardziej zaawansowane technologicznie.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

pixel