Głowice do filtrów Brita

( ilość produktów: 7 )

Czemu służą głowice do filtrów Brita?

Głowice do filtrów wody Brita to uniwersalne produkty, które pozwalają na zastosowanie szerokiej gamy wymiennych wkładów działających z wykorzystaniem technologii węgla aktywnego. Odpowiednio skonfigurowane filtry służą podnoszeniu jakości wody pitnej poprzez oczyszczanie jej z cząsteczek zanieczyszczeń mechanicznych. Usuwają także niepożądane pierwiastki i obniżają twardość węglanową. Przefiltrowana woda zyskuje na klarowności, ma lepszy smak i aromat oraz wyższe walory prozdrowotne.

Głowice Brita przeznaczone są głównie do zastosowań profesjonalnych. Stanowią stały element instalacji poprawiających jakość wody w obiektach żywienia zbiorowego. Podłączane do głowic Brita filtry wykorzystuje się przy ekspresach do kawy, maszynach vendingowych, zmywarkach czy piecach konwekcyjno-parowych. Filtrowanie - ograniczając twardość wody - przedłuża żywotność takich urządzeń i obniża koszty ich konserwacji związanej z osadzaniem się w nich kamienia. Przede wszystkim zaś wpływa korzystnie na jakość produktów końcowych.

Czym wyróżniają się głowice Brita?

Głowice Brita pasują do bardzo wielu wkładów wymiennych (z linii Brita Purity) i można używać ich w rozmaitych instalacjach. Mają bowiem opcję różnych przyłączeń i ustawień obejścia (w zakresie od 0 do 70%). Parametry działania urządzenia można także dostosować optymalnie do stopnia twardości wody.

Głowice Brita pozwalają na bardzo łatwą obsługę filtrów do wody. Ich konstrukcja umożliwia szybki montaż lub wymianę wkładu, i to bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Zaletą głowic do filtrów Brita jest także zintegrowany zawór płukania i odpowietrzania, co niezwykle ułatwia konserwację całej instalacji.

Wszystkie głowice do filtrów Brita spełniają najwyższe standardy jakości wymagane od sprzętów przeznaczonych do kontaktu z żywnością dla ludzi. O bezpieczeństwie użytkowania urządzenia stanowi innowacyjny uchwyt, zapewniający bezpieczną blokadę filtra. W przypadku braku wkładu następuje automatyczne odcięcie dopływu wody.

pixel